24 listopada 2021 07:06

Isabelle Faus na „Shadow Walker” 8B, i nie tylko [film]

Porcja boulderingu w wykonaniu Isabelle Faus. Amerykanka wspinała się latem w Swissco w Kolorado, gdzie przeszła między innymi Shadow Walker 8B+. Poniżej teledysk produkcji Mellow.

***

Shadow Walker ma jeszcze niewiele przejść. Problem Charliego Barrona z ubiegłego roku powtórzyło najprawdopodobniej troje wspinaczy, przed Isabelle Faus byli Chris Deuto i Jimmy Webb. Wszyscy w tym sezonie. Webb wspiął się na problem w Swissco na tyle szybko, że postanowił odjąć plusa z wyceny…, ale pisał też, że to niesamowita linia.

Z kolei sama Faus o Shadow Walker mówi tak (za 8a.nu):

Pierwsza trudna rzecz, jaką zrobiłam po tym, jak w styczniu nabawiłam się kontuzji palca. Bardzo bardzo techniczna, trikowa linia, która na początku wydaje się niemożliwa do przejścia. Zajęło mi jakieś cztery dni, zanim poczułam, że może sobie z tym poradzę. Potem kolejne pięć, żeby to zrobić… Dobrze było zaangażować się w coś, co wymagało dużo pracy. W pewnym sensie nauczyłam się lubić tę część patentowania, kiedy doznaje się bólu i niepowodzeń(…)

Amerykanka ma fantastyczny zestaw boulderów na koncie, zdecydowanie jeden z najlepszych wśród kobiet. Są w nim również, i to wcale niemało, problemy jej autorstwa. Poniżej najtrudniejsze przejścia Amerykanki, wszystkie cenione na 8B+:

źródło: 8a.nu, archiwum wspinanie.pl
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum