16 listopada 2021 11:28

Bronx Bouldering Competition 2021: zapisy

Mamy już więcej informacji o Bronx Bouldering Competition 2021, jest i plakat zawodów. Jak poetycko ujął Mechanior w pierwszej zapowiedzi: „Trudno nie przyznać, że długo czekaliśmy na dzień, kiedy będzie nam dane wyzwolić się z okowów pandemicznych ograniczeń i pozwolić naszej ścianie zagrać tę najpiękniejszą z ról – areny wspinaczkowych zmagań. Z niecierpliwością odliczamy dni do momentu, w którym ciemność spowije nagie bronowickie panele, zaś wąski snop jaskrawego światła wydobędzie z niej sylwetki wspinających się finalistów”.

***

Organizatorami Bronx Bouldering Competition jest Krakowski Festiwal Górski i krakowska ściana Bronx. Zawody odbędą się tydzień po 19. KFG, 10-11 grudnia (piątek – eliminacje, sobota – finały). Już teraz możecie, a nawet musicie(!) wejść na stronę zapisów i złożyć swój podpis na liście uczestników:

Mechanior:

Polski bouldering sportowy wraca do swojej kolebki – na Bronowice. Dwadzieścia cztery lata temu, w dawnej hali RENI-Spotu, odbyły się pierwsze Mistrzostwa Polski w najmłodszej (tak się wówczas mówiło) konkurencji wspinania. Za niespełna miesiąc niegdysiejsza podkrakowska wieś, wsławiona weselnym dramatem Stanisława Wyspiańskiego, po raz kolejny połączy we wspinaczkowym tyglu rodzimych łojantów i gości zza granicy.

Czego można się spodziewać? Na pewno super baldów, za wiertarkę chwycą między innymi mistrzowie routesettingu. W tym miejscu znów posiłkujemy się pyszną zapowiedzią Mechaniora:

Listę chwytowych, którzy zgodzili się reżyserować przedstawienie, otwiera człowiek dobrze pamiętający wspomniane zawody w RENI-Sporcie: Tomasz Oleksy; wraz z Marcinem Wszołkiem stworzą oni fundament routesetterki na międzynarodowym poziomie. Maria Szczepankiewicz zadba o wrażliwość na oczekiwania płci pięknej, Piotr Suder z Michałem Jędrzejewskim otworzą nas na doznania techniczno-estetyczne, zaś Piotrek Czarnecki z Mechaniorem będą jak zwykle dobrze się bawić przy robocie.

Już po wspinaniu organizatorzy obiecują „tradycyjną, długą i nieprzewidywalną” imprezę. Aż strach się bać ;)

Tak więc zaklepujcie dwa grudniowe weekendy – na początek coś dla ducha (4-5 grudnia 19. KFG w Centrum Kongresowym ICE Kraków), a tydzień później przednia zabawa na Bronxie!

Śledźcie stronę zawodów na FB.

A wszystko o 19. KFG znajdziecie TUTAJ.

Pod patronatem
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum