18 listopada 2021 14:13

21-letni Zach Galla na topie „The Grand Illusion” 8C+

Padło kolejne powtórzenie The Grand Illusion 8C+. Kolejne amerykańskie. Tym razem z ekstremem Little Cottonwood Canyon poradził sobie 21-letni Zach Galla.

Zach Galla na "The Grand Illusion" 8C+ (fot. Sean Faulkner)

Zach Galla na „The Grand Illusion” 8C+ (fot. Sean Faulkner)

***

Przejście padło dość nieoczekiwanie. Zach Galla pojechał do Little Cottonwood Canyon tuż po nieudanym występie podczas rozgrywanych w Salt Lake City mistrzostw USA, nie udało mu się awansować do finału w prowadzeniu:

Po przyjeździe od razu się zniechęciłem, widząc, że niektóre miejsca są mokre, ale byłem zdeterminowany by spróbować. Osuszyłem chwyty na tyle, by móc oddać jedną próbę. Przycisnąłem, nie myśląc o niczym, i nagle zdałem sobie sprawę, że znalazłem się na topie. Magiczny moment, którego nigdy nie zapomnę.

Nie ma to jak odreagować w skałach i jeszcze zrobić życiówkę. W sumie praca nad The Grand Illusion kosztowała go kilkanaście sesji.

***

The Grand Illusion biegnie horyzontalnym dachem, niziutko nad ziemią, jest wersją z niższym startem do Euro Roof 8B Chrisa Sharmy (przed powstaniem 8B były dwie jeszcze krótsze wersje, oryginalny bald 7C, potem utrudniony do 8A+). Ten najdłuższy, najbardziej ekstremalny wariant liczy około 25 przechwytów. Autorem jest Nathaniel Coleman (nad projektem pracował z Drew Ruaną):

Pierwszy The Grand Illusion powtórzył Sean Bailey (2020), w tym roku padły kolejne trzy przejścia. Przed Zachem Gallą na topie stanęli Daniela Woods i Matt Fultz.

Tagi:  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum