19. Krakowski Festiwal Górski: ruszyła sprzedaż karnetów

19. Krakowski Festiwal Górski odbędzie się w tradycyjnej formule w weekend 4-5 grudnia. Równocześnie przez cały miesiąc (1-31 grudnia) dostępna będzie platforma online na playkrakow.com, na której pojawi się większość filmów biorących udział w dwóch festiwalowych konkursach, polskim i międzynarodowym, a także część prelekcji zaproszonych gości i warsztatów.

***

Zakup karnetów

W tym roku na KFG dostępne będą tylko dwa rodzaje karnetów, Karnety Hybrydowe oraz Karnety VOD – zgodnie z zapowiedziami organizatorów – w rewolucyjnych cenach.

  • Karnet Hybrydowy (99 zł) zapewnia wstęp do ICE Kraków w weekend 4-5 grudnia oraz na platformę playkrakow.com (po zakupie otrzymacie specjalny kod dostępowy) przez cały miesiąc. Kupicie go tutaj: https://tiny.pl/9c7gg

Pierwszych 200 osób, które kupią Karnet Hybrydowy, otrzyma w prezencie wełnianą chustę wielofunkcyjną marki Brubeck, zestaw Nikwax. Dodatkowo 100 pierwszych osób, które kupią Karnet Hybrydowy dostanie rabat 50% na zakup koszulki festiwalowej! Szczegółowe informacje na temat Karnetów Hybrydowych znajdziecie TUTAJ.

  • Karnety VOD (69 zł), zapewniające dostęp TYLKO do platformy online, będą dostępne już wkrótce na playkrakow.com. Szczegółowe informacje na temat dostępu online znajdziecie TUTAJ.

Filmy

W tym roku uczestnicy festiwalu będę mieli okazję zobaczyć rekordową, bo ponad 50, liczbę filmów – w tym wiele premier! Weekend to stanowczo za mało, by obejrzeć je wszystkie, dlatego posiadacze karnetów otrzymają kody do playkrakow.com, a tym samym dostęp do bogatej bazy festiwalowych materiałów przez cały miesiąc.

Najciekawsze tytuły, które pojawią się na dużym ekranie, to między innymi: Alpinist (pokaz specjalny), filmy z serii Reel Rock oraz Brit Rock, Balandrau, Mroźne piekło, Long live Chainsaw, Oto znowu jestem, Roots, Swissway to Heaven, The Sanctity of Space, #To_be. Krzysztof Wielicki, K2: Góra Pamięci, Zniknięcie Janusza Klarnera. Lista filmów znajduje się na stronie kfg.pl.

Podczas 19. KFG będzie można obejrzeć ponad 50 filmów!

The Alpinist – pokaz specjalny

Dla uczestników festiwalu, którzy odwiedzą Centrum Kongresowe ICE Kraków w weekend 4-5 grudnia, organizatorzy przygotowali pokaz specjalny. Na dużym ekranie będziemy mogli obejrzeć kolejną superprodukcję klasy filmów takich jak “Free Solo” czy “Dawn Wall”.

The Alpinist (fot. Park Circus-Universal)

The Alpinist (fot. Park Circus-Universal)

„The Alpinist” to filmowy portret wyjątkowego wspinacza z Kanady, Marca-André Leclerca, który opuścił nas stanowczo za wcześnie. Twórcą filmu jest Peter Mortimer, reżyser wielokrotnie nagradzanego filmu „Dawn Wall”. To film, który z pewnością warto zobaczyć w sali kinowej, na dużym ekranie.

Marc-André Leclerc kochał się wspinać, a góry bez wątpienia zajmowały centralne miejsce w jego życiu. Dokonał wielu wspaniałych przejść i niesamowitych solówek, między innymi w Patagonii (np. na Torre Egger). Był jednym z najlepszych wspinaczy swojego pokolenia, niestety zginął w 2018 roku podczas wspinaczki na w masywie Mendenhall Towers.

“The Alpinist” to historia wyjątkowego człowieka, który żył na własnych zasadach, szybko i intensywnie.
Goście

Wśród zaproszonych gości, którzy poprowadzą prelekcje oraz wezmą udział w rozmowach i kuluarowych spotkaniach podczas festiwalowego weekendu znajdą się wyjątkowe osobowości ze świata gór i eksploracji. Będą to między innymi: Sylvia Vidal, Sean Villanueva O’Driscoll, Anna Tybor, Krzysztof Wielicki, Jozef Krištoffy, Yannick Graziani, Aleksandra Mirosław, Marek Raganowicz, Piotr Pustelnik, Janusz Majer, Grzegorz Folta, Łukasz Kocewiak, Kacper Tekieli.

Zagraniczni goście 19. KFG: Sylvia Vidal, Yannick Graziani, Sean Villanueva O’Driscoll, Jozef Krištoffy

Zagraniczni goście 19. KFG: Sylvia Vidal, Yannick Graziani, Sean Villanueva O’Driscoll, Jozef Krištoffy

Szkolenia i warsztaty

Na festiwalu nie zabraknie również cieszącej się od lat olbrzymim zainteresowaniem części warsztatowej. Szkolenia, prowadzone przez ekspertów w swoich dziedzinach i doświadczonych instruktorów, dotyczyć będą bezpieczeństwa w górach, technik alpinistycznych, skialpinizmu, pierwszej pomocy i treningu wspinaczkowego.

Warsztaty to stały i lubiany punkt KFG (fot. Adam Kokot)

Kiermasz

Podczas tegorocznego KFG odbędzie się największy w historii festiwalu kiermasz sprzętu. W nowoczesnej przestrzeni Centrum Kongresowego ICE Kraków swoją ofertę zaprezentują czołowe marki górskie i outdoorowe.

Program prelekcji, pokazów i warsztatów znajduje się na stronie festiwalu kfg.pl.

***

Tak w dużym skrócie przedstawiają się tegoroczne atrakcje Krakowskiego Festiwalu Górskiego, który po bardzo ciepłym przyjęciu zeszłorocznej edycji on-line, po raz pierwszy odbędzie się w wersji hybrydowej, łączącej zalety obu.

Zapraszamy do Krakowa w dniach 4-5 grudnia, zapraszamy na playkrakow.com przez cały grudzień!

Informacja organizatora
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum