15 października 2021 19:23

„Potemkin” 8c+ dla 19-letniej Any Belén Argudo

19-letnia Hiszpanka Ana Belén Argudo postawiła w tym na Cuencę. I chyba słusznie. Właśnie tam już kilkakrotnie podnosiła życiówkę. Tym razem padł Potemkin 8c+.

***

Potemkin to jeden z klasyków rejonu, biegnie przewieszeniem sektora Rincón de la Ermita. Anę Belén Argudo do spróbowania drogi zainspirowała Eva Lopez, która poprowadziła Potemkina w 2013 roku, miała wtedy 42 lata – mało tego, było to jej pierwsze 8c+ (więcej o tym przejściu TUTAJ).

Tymczasem Ana o ostatnim sukcesie w Cuence pisze między innymi:

Pod względem psychologicznym Potemkin był bardziej wymagający niż inne drogi. Dla przykładu, kiedy robiłam Madibę, potrafiłam uderzyć na nią trzy razy w ciągu dnia, spadając na samej górze. W przypadku Potemkina już tak nie było. Miałam tylko jedną szansę na maks atak i następnego dnia musiałam odpoczywać. Nauczyłam się z tym radzić i zadziałało(…).

Wspomniana Madiba to jedna z przełomowych dróg 19-latki z tego sezonu. Oryginalnie wyceniona na 8c/c+, zdaniem Hiszpanki bardziej 8c, padła w czerwcu. Kilka miesięcy wcześniej Ana poprowadziła, także w Cuence, swoją pierwszą 8c – Sumazero.

źródło: woguclimbing.com
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum