5 października 2021 13:51

Taylor McNeill: w Joe’s Valley powstaje „Moonlight Sonata” 8C+

30-letni Taylor McNeill otworzył w Joe’s Valley boulder Moonlight Sonata, oceniając trudności bardzo wysoko, bo aż na V16 (8C+).

aylor McNeill na "Moonlight Sonata" 8C+, Joe’s Valley (fot. Drew Mercer)

Taylor McNeill na „Moonlight Sonata” 8C+, Joe’s Valley (fot. Drew Mercer)

***

Taylor McNeill to jeden z tych „poszukujących” boulderowców, którzy lubią nie tylko powtarzać, ale przede wszystkim wcielać w życie swoje własne projekty. Akurat linię Moonlight Sonata wypatrzył ponoć trzy lata temu nie on, a Justin Wood. Podczas pierwszej sesji, trwającej około sześciu godzin, nie potrafił wykonać nawet pojedynczego ruchu. Latem 2019 z pomocą Jimmy’ego Webba udało mu się rozszyfrować prawie całość, ale w wersji ze stania. Jednak nie nazwał i nie wycenił tak zrobionej linii, uznając, że prawdziwa zabawa zaczyna się kilka przechwytów niżej i w ten sposób należy pokonać boulder.

Moonlight Sonata rozwiązał ostatecznie Taylor McNeill. Póki co napisał na swoim profilu:

Trzy i pół roku frustracji, złości i determinacji. Stało się to dla mnie czymś więcej niż tylko wspinaniem. Mam wiele do powiedzenia i wkrótce podsumuję moje doświadczenia. Ale teraz po prostu będę cieszyć się tą chwilą.

***

O Taylorze McNeillu pisaliśmy przy okazji powtórzeń prze niego kilku baldów 8C, w tym między innymi The Big Island w Fontainebleau (2017) i Squoze w Red Rocks (2019). Ma też na koncie inne 8C, Southern drawl w rejonie Chattanooga.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum