19 października 2021 13:41

Mistrzostwa Polski Juniorów Tarnów 2021: wyniki

W miniony weekend 16-17 października w Tarnowie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów, Juniorów Młodszych i Młodzików. Zawodnicy walczyli o medale w dwóch konkurencjach – na czas i w prowadzeniu.

Mistrzostwa Polski Juniorów 2021

Mistrzostwa Polski Juniorów 2021 (fot. Paweł Topolski / tarnow.pl)

***

Poniżej medaliści Mistrzostw Polski Juniorów 2021. Pełne wyniki na stronie PZA.

Prowadzenie

Juniorki

  1. Zuzanna Mientus (Klub Sportowy Skarpa Bytom)
  2. Maria Lipkowicz (Klub Wspinaczkowy AGAMA)
  3. Kinga Pałka (Międzyszkolny Klub Sportowy Pałac Młodzieży w Tarnowie)

Juniorki Młodsze

  1. Maja Oleksy (KU AZS PWSZ Tarnów)
  2. Barbara Burczyk (Speleoklub Świętokrzyski)
  3. Barbara Wójcik (Klub Wspinaczkowy Kielce)

Młodziczki

  1. Małgorzata Kurek
  2. Pola Pietkiewicz (Murall UKA)
  3. Zofia Kurz (Klub Wspinaczki Sportowej Klif Tarnowskie Góry)

Juniorzy

  1. Jan Gurba (Klub Wysokogórski Nowy Sącz)
  2. Konstanty Sobański (Uniwersytecki Klub Alpinistyczny)
  3. Janusz Maciej (Klub Wysokogórski w Katowicach)

Juniorzy Młodsi

  1. Mikołaj Heretyk (Sekcja Wspinaczkowa KS Korona)
  2. Szymon Dąbrowski (Murall UKA)
  3. Jerzy Panenka (Klub Sportowy Alpika)

Młodzicy

  1. Marcel Cholewa (Klub Wspinaczkowy AGAMA)
  2. Mateusz Dąbrowski (Murall UKA)
  3. Tymon Ostafiński (Klub Wspinaczki Sportowej Klif Tarnowskie Góry)

***

Czas

Juniorki

  1. Olimpia Markisch (Klub Wspinaczki Sportowej Klif Tarnowskie Góry)
  2. Kinga Pałka ( Międzyszkolny Klub Sportowy Pałac Młodzieży w Tarnowie)
  3. Magdalena Blachnicka (Klub Sportowy Skarpa Bytom)

Juniorki Młodsze

  1. Arlena Sznajder (Klub Wspinaczki Sportowej Klif Tarnowskie Góry)
  2. Milena Ciechanowska (Klub Sportowy Skarpa Bytom)
  3. Daria Marciniak (Łódzki Klub Wysokogórski)

Młodziczki

  1. Pola Pietkiewicz Murall UKA)
  2. Małgorzata Kurek
  3. Zofia Bornus (Klub Sportowy Skarpa Bytom)

Juniorzy

  1. Błażej Kosmalski (Łódzki Klub Wysokogórski)
  2. Jan Gurba (Klub Wysokogórski Nowy Sącz)
  3. Konstanty Sobański (Uniwersytecki Klub Alpinistyczny)

Juniorzy Młodsi

  1. Oskar Szalecki (Klub Sportowy Sportiva Tarnów)
  2. Szymon Dąbrowski (Murall UKA)
  3. Szymon Kopel (Klub Sportowy Skarpa Bytom)

Młodzicy

  1. Mateusz Dąbrowski (Murall UKA)
  2. Marcel Cholewa (Klub Wspinaczkowy AGAMA)
  3. Tymon Ostafiński (Klub Wspinaczki Sportowej Klif Tarnowskie Góry)

Najlepsi w całym sezonie 2021 w trójboju byli: Kinga Pałka i Jan Gurba (kategoria Juniorzy), Barbara Burczyk i Szymon Dąbrowski (kategoria Juniorzy Młodsi) oraz Pola Pietkiewicz i Marcel Cholewa (kategoria Młodzicy).

źródło: PZA




  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum