18 października 2021 10:10

Julia Fiser fleszem na DWS „Hupolup Kemf” 8a+

Deep Water Solo znów w austriackim wydaniu, ale tym razem kobiecym. Austriaczka Julia Fiser pokonała fleszem Hupolup Kempf 8a+ (oryg. 8b). Przejście w tym stylu takiej drogi DWS to naprawdę coś!

Julia Fise na DWS "Hupolup Kemf" 8a+, Majorka (fot. Sebastian Marko // Alpsolut.pictures)

Julia Fise na DWS „Hupolup Kemf” 8a+, Majorka (fot. Sebastian Marko // Alpsolut Pictures)

***

Julia Fiser:

Nigdy wcześniej nie doświadczyłam takiego skupienia, koncentracji na każdym pojedynczym ruchu i starania się nie myśleć o strachu, który czułam(…).

Austriaczkę mocno dopingowała grupka rodaków, między innymi Jakob Schubert, który niedawno fantastycznie spisał się na jednym z największych klasyków DWS – Alashy Chrisa Sharmy (po pięciu latach od powstania padło pierwsze powtórzenie – więcej o tym przejściu TUTAJ). Z kolei patenty na drogę sprzedał Julii Włoch Michael Piccolruaz.

I jeszcze kilka słów Austriaczki o Hupolup Kempf:

Pod względem fizycznym odczułam drogę jako znacznie łatwiejszą niż 8b, ale w grę wchodzi wiele więcej czynników, kiedy jesteś 15 metrów nad wodą. Jednak nawet biorąc je pod uwagę myślę, że nie jest to trudniejsze niż 8a+. Niemniej nie tylko fizyczne wyzwanie było dla mnie ważne. Pokonanie własnego strachu na tej przewieszonej i długiej drodze było zdecydowanie moim największym osiągnięciem tutaj.

Już po Hupolup Kempf Julia Fiser pokonała jeszcze jeden DWS ceniony na 8a+, tym razem w drugiej próbie padł The Weather Man.

Patrz też: Wizytówka Doliny Ötztal „Der Schwarzer Schwan” 8c dla Julii Fiser.

źródło: Instagram, 8a.nu
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum