5 października 2021 12:17

Josh Ibbertson sięga po kolejny ekstrem McClure’a: pada „Batman” 9a/a+

Josh Ibbertson pokonał kolejny wyspiarski klasyk – Batman 9a/a+ w Malham Cove. Brytyjczyk ma dopiero 17 lat i już kilka honornych dróg za sobą. A gustuje szczególnie w liniach swojego słynnego rodaka, Steve’a McClure’a.

Josh Ibbertson na drodze " Batman" 9a/a+ (fot. Marsha Balaeva)

Josh Ibbertson na drodze ” Batman” 9a/a+ (fot. Marsha Balaeva)

***

O tym, że młodzi Brytyjczycy bez kompleksów atakują historyczne drogi, pisaliśmy już wielokrotnie, także przy okazji dokonać młodego Josha Ibbertsona. W tym roku przeszedł między innymi Northern Lights 9a w Kilnsey, głośny projekt Bena Monna, zrealizowany ponad dwie dekady temu przez Seve’a MClure’a. A rok wcześniej wspiął się na Rainshadow 9a w Malham Cove.

Teraz znów areną działań 17-latka jest Malham, a tam Batman 9a/a+. Steve McClure otworzył drogę w 2013 roku, łącząc start i końcowy odcinek Bat Route 8c, i dodając w środku około 10  nowego terenu w trudnościach 8c+. Josh Ibbertson jest wyraźnie pod wrażeniem autorskiego pomysłu rodaka:

Jedna z najlepszych dróg, jakie kiedykolwiek zrobiłem!

Co teraz? Ibbertson ma ochotę na wypróbowanie największego ekstremu na Wyspach – Rainmana 9b. To wielka duma Steve’a McClure’a. Pracował nad projektem siedem lat, a po przejściu w 2017 roku mówił: „Zajęła mi więcej czasu niż Overshadow (9a+) i sądzę, że jest trudniejsza, tak więc proponuję 9b. Mogę się mylić, ale czuję, że to dla mnie nowy poziom”. Rainman łączy odcinki istniejących dróg: RaindogsRainshadowBatman i Bat Route.

źródło: Insatagram
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum