3 października 2021 12:43

Joe Kinder i jego „Kinder Cakes” 9a+

Joe Kinder otworzył w Skull Cave Kinder Cakes 9a+. To trzecia tak trudna droga Amerykanina i zarazem drugie 9a+ w Rifle (obok Flex Luthor Tommy’ego Caldwella z 2003 roku).

Joe Kinder na "Kinder Cakes" 9a+ (fot. John Larracas)

Joe Kinder na „Kinder Cakes” 9a+ (fot. John Larracas)

***

Joe Kinder ma swoje trzy autorskie linie, wliczając ostatnią, wycenione na 9a+. Każda okupiona ciężką pracą i miesiącami prób. O tym, jak mocno Amerykanin angażuje się w swoje projekty, pisaliśmy przy okazji jego Bone Tomahawk 9a+ (Fynn Cave 2016) i Life of Villains 9a+ (Hurricane Cave 2018). Ostatnią, tytułową drogę – którą nazywa swoim najtrudniejszym i największym projektem – Kinder patentował równie ostro i dość długo jak poprzednie.

Kinder Cakes pokonuje dach Skull Cave, ciemnej i obskurnej jaskini – jak przyznaje sam autor. Sama droga to już jednak całkiem apetyczny kąsek. Amerykanin obił ją jesienią 2018 roku, ale pracę nad projektem zaczął w 2020. Najpierw zrobił pierwszą część, która stała się zresztą samodzielną drogą – Cupcake 8c. Potem skoncentrował się na drugiej partii:

Pamiętam, że zapytałem Jonathana Siegrista, czy ta linia może mieć 9b, ponieważ wydawała mi się czymś nieosiągalnym. Zasugerował, żebym po prostu próbował i próbował, aż w końcu się okaże, i tak zrobiłem(…).

Sezon 2020 Kinder skończył najlepszą próbą, jaką do tej pory oddał – odpadając z ostatniego chwytu w kruksie. W tym roku sukces przyszedł pod koniec września:

Dziwne uczucie, kiedy myślę, że powtarzałem to tak wiele razy. HA! To kulminacja dwóch miesięcy pracy zeszłego roku, dwóch miesięcy wcześniejszego treningu, potem miesiąca prób, aż do tej jednej, która zadziałała. To był zupełnie zwyczajny dzień i jakoś się udało.

źródło: 8a.nu

Tagi:  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum