17 października 2021 18:11

Domen Škofic i szybka piłka na „Ali Hulk Extension Total sit start” 9b

Po długim sezonie startowym Domen Škofic postanowił wziąć sobie 10 dni wolnego od treningu i odpocząć w skałach. Wybrał Rodellar, gdzie błyskawicznie uporał się z tutejszą hybrydą Ali Hulk Extension Total sit start 9b

Domen Škofic na "Ali Hulk Extension Total sit start"

Domen Škofic na „Ali Hulk Extension Total sit start” (fot. Nace Gosnik)

***

To dopiero drugi wypad Słoweńca do Rodellaru i zarazem pierwsza wizyta w Ali Babie:

Tym razem stwierdziłem, że przynajmniej sprawdzę to miejsce, zanim wydam osąd i okazało się, że jaskinia jest naprawdę fajna. Byłem niesamowicie podekscytowany, żeby spróbować ruchów.

W komentarzu już do samego przejścia Domen pisze:

(Bez nakolanników). Po trzech dniach pracy skleiłem wszystkie ruchy i dziś przeszedłem drogę w pierwszej wstawce. Nie spodziewałem się, że pójdzie tak szybko i dlatego jestem trochę sceptyczny jeśli chodzi o wycenę. 9b czy nie, układanie tych puzzli było wspaniałe i jeszcze bardziej zmotywowało mnie do próbowania kolejnych projektów.

Domen Škofic na "Ali Hulk Extension Total sit start" (fot. Nace Gosnik)

Domen Škofic na „Ali Hulk Extension Total sit start” (fot. Nace Gosnik)

Ali Hulk Extension Total sit start to najdłuższa i najpełniejsza kombinacja prowadząca niskim dachem jaskini w Rodellarze. Hybryda, bo trochę drogi, a trochę boulder – część pokonuje się bez liny. Pierwsze przejście z 2019 roku należy do Jonatana Flora, chwilę później drogę powtórzył Jorge Díaz-Rullo. W 2020 poprowadziła ją Laura Rogora (druga kobieta na 9b, pierwsza była Angela Eiter), potem byli jeszcze Daniel Fuertes, Dave Graham i Alex Garriga (który zaproponował 9a+).

***

Trzy najtrudniejsze dotąd drogi Słoweńca:
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum