22 września 2021 13:13

Steve McClure powtarza „Lexicon” E11 7a!

Gorące wieści z Wysp. Brytyjski mistrz tradu Steve McClure powtórzył wrześniową nowość Neila Greshama w Pavey Ark – Lexicon E11 7a.

Steve McClure po przejściu drogi "Lexicon" E11 7a

Steve McClure po przejściu drogi „Lexicon” E11 7a (fot. Neil Gresham)

***

Tak naprawdę Steve McClure był pierwszym kandydatem do powtórzenia wyspiarskiego ekstremu. Neil Gresham konsultował się zresztą ze słynnym rodakiem odnośnie trudności drogi. McClure bliski przejścia był już w ubiegłym tygodniu – pechowo kilka ruchów przed topem, w końcowym kruksie, wysoko nad ostatnim przelotem, ześlizgnęła mu się noga ze słabego stopnia, co skończyło się długim i ryzykownym lotem, dość przerażającym także dla asekuranta (a asekurował Steve’a sam autor).

Neil Gresham poprowadził Lexicon we wrześniu tego roku. Powstała niezależna linia, tylko w jednym miejscu przecinająca się z Impact Day E8 6c (tę linię McClure pokonał w tym sezonie fleszem – więcej o tym przejściu TUTAJ). Co oferuje Lexicon? Czujne, niewygodne wspinanie po słabo urzeźbionej skale. Chwyty na drodze są małe, niektóre – jak przyznał Gresham – marne, a nawet nieprzydatne. No i obowiązkowo run’outy, ze wskazaniem na ostatni, którego zakosztował sam McClure.

Lexicon E11 7a dość szybko doczekał się powtórzenia, ale na kolejne przyjdzie poczekać chyba nieco dłużej. W końcu to jeden z największych tradowych ekstremów na Wyspach.  Szacun dla Steve’a McClure’a!

źródło: www.climber.co.uk
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum