2 września 2021 10:09

Puchar Świata 2021 w prowadzeniu: sezon zamykają zawody w Kranju (3-4 września)

W dniach 3-4 września odbędzie się piąta w tym roku, zarazem ostatnia*, edycja Pucharu Świata w konkurencji prowadzenie. Zawodników gościć będzie Kranj (Słowenia).

Faworytka zawodów Janja Garnbret, na zdjęciu podczas Igrzysk w Tokio

Faworytka zawodów Janja Garnbret, na zdjęciu podczas Igrzysk w Tokio (fot. Jon Glassberg)

***

Patrząc na listy startowe widać, że niektórzy z czołówki postanowili odsapnąć od panelu (tym bardziej, że za chwilę kolejna duża impreza, Mistrzostwa Świata w Moskwie, 16-21 września). Na występ w Krajnu zdecydowała się Janja Garnbret. 22-letnia Słowenka została tego lata pierwszą mistrzynią olimpijską we wspinaniu sportowym, ale medal miał też swoją cenę. Janja pisze:

Nie wspinałam się za wiele od Igrzysk. Mówiąc zupełnie szczerze, nawet nie umiałam sobie wyobrazić wspinania czy intensywnego wysiłku. Czułam się wyczerpana fizycznie i psychicznie. Dla osoby, która wiele od siebie wymaga i zawsze dąży do perfekcji, nie jest to łatwe. Zrobiłam teraz kilka poważniejszych treningów i motywacja powoli wraca.

W Kranju wystartuje także drugi złoty medalista z Tokio, 18-letni Hiszpan Alberto Ginés Lopez.

Na najbliższy piątek 3 września zaplanowano eliminacje. Sobota 4 września to półfinały i finały (relacje live):

9.00 – półfinały kobiet i mężczyzn
18.00 – finał kobiet
19.00 – finał mężczyzn

Na czele pucharowego rankingu po czterech edycjach Natalia Grossman i Stefano Ghisolfi. Amerykanka i Włoch mają szansę powiększyć w Kranju swoją przewagę punktową.

***

*W sierpniu br. podjęto decyzję o odwołaniu dwóch imprez Pucharu Świata: Xiamen (miały się odbyć 15-17 października, prowadzenie i czasówki) i Wujiang (22-24 października, bouldery i czasówki). W tej sytuacji ostatnim PŚ 2021 w konkurencji prowadzenie będzie Kranj. Z kolei boulderowy sezon startowy zwodnicy zakończą w Seulu 1-3 października, a w finale sprinterskim pobiegną w Dżakarcie 30-31 października. Więcej o tej decyzji przeczytacie TUTAJ.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum