4 września 2021 20:43

Jaki sprzęt do ćwiczeń w domu? [sponsorowany]

Fitness w domu to świetny sposób na spędzanie wolnego czasu i dbanie o zdrowie. Aby ćwiczenia były urozmaicone i dostosowane do naszych możliwości warto zainwestować w sprzęt do ćwiczeń w domu. Dobrze dobrany sprzęt siłowy urozmaici trening i sprawi, że nie będziemy się nudzić podczas wykonywania ćwiczeń domowych. We własnym domu czujemy się swobodnie, samodzielnie określamy swój czas treningu i nie musimy czekać, aż ktoś zwolni maszynę do ćwiczeń. Sprzęt do ćwiczeń w domu wcale nie musi być duży. Zestaw hantli, skakanki, mata, a nawet składana bieżnia nie zajmą dużo miejsca.

Sprzęt do ćwiczeń w domu wcale nie musi być duży. Zestaw hantli, skakanki, mata, a nawet składana bieżnia nie zajmą dużo miejsca (fot. materiały partnera)

Określmy, jaki cel ma nasz trening

Profesjonalny sprzęt do ćwiczeń w domu jest ważny, jednak w pierwszej kolejności, powinniśmy określić cel naszych ćwiczeń. Rodzaj treningu powinien zostać wybrany na podstawie efektu, który chcemy osiągnąć. Jeśli interesuje nas trening cardio, do domowej siłowni powinniśmy zakupić bieżnię lub rowerek. Oba sprzęty ułatwią ćwiczenia i przyspieszą efekty.

Nasz trening może być również nastawiony na cel obwodowy. W tym przypadku możemy skorzystać z salonów fitness lub budować masę mięśniową właśnie w domu. Ćwiczenia dla każdej grupy mięśniowej wykonujemy w 15 powtórzeniach, a cały obwód powielany jest trzy razy. Wraz z biegiem czasu możemy zwiększać obciążenia. Trening obwodowy, w sposób harmonijny pozwoli zadbać o nasze ciało.

Jaki sprzęt potrzebujemy do ćwiczenia w domu?

Wciąż brakuje nam czasu i gdzieś się spieszymy. Sprzęt do ćwiczeń w domu sprawi, że zaoszczędzimy nasz cenny czas. Zamiast stać w korku na siłownię, wrócimy do domu i zaczniemy ćwiczyć. Trening we własnych czterech ścianach? Zdecydowanie tak! Po pierwsze trzeba zorganizować swoje miejsce do ćwiczeń. Idealny będzie garaż, pokój, w którym przechowujemy niepotrzebne rzeczy, a nawet sypialnia z kawałkiem wolnej przestrzeni. Po drugie należy do domu wybrać sprzęty, które będą potrzebne. Orbitrek lub bieżnia będą idealne, jeśli naszym celem jest wzmocnienie mięśni pośladków i nóg.

Dla osób rozbudowujących mięśnie klatki piersiowej niezbędny będzie drążek do podciągania, hantle o różnej wadze oraz ławka i sztanga, jeśli miejsce na to pozwoli. Każda osoba ćwicząca w domu powinna zakupić również matę i kilka drobnych akcesoriów. Przyda się skakanka, guma treningowa, obciążenia na rzep na nadgarstki, taśmy treningowe, piłka gimnastyczna, step oraz wałek do rolowania. Po wykonanym treningu pomocne okażą się również poduszki i piłeczki do masażu. Dla osób, które lubią praktykować jogę, pomocne okażą się specjalistyczne maty, wałki, kostki oraz koła.

O czym należy pamiętać podczas wykonywania ćwiczeń?

Treningi w domu są komfortowe. Ćwiczymy w otoczeniu, które znamy. Dobrze się tam czujemy, a po skończonym treningu wskakujemy pod swój własny prysznic. Jednak, aby treningi domowe zdały egzamin, potrzebna jest odrobina wiedzy i spora dawka samozaparcia. Po pierwsze należy dobrze przygotować się do treningu. W jednym miejscu zebrać potrzebny nam sprzęt, tak aby nie tracić czasu na jego szukanie.
Po drugie regularność. Ćwiczenia w domu warto zawsze wykonywać o tej samej porze, w wybrane dni. Systematyczność wyrobi w nas dobre nawyki i sprawi, że będziemy się trzymać planu. Każdy trening rozpoczynamy od rozgrzewki, a kończymy spokojnym rozciąganiem. Podczas obu czynności skupiamy się na tych partiach ciała, które podczas treningu były eksploatowane.

Zawsze ćwiczymy w odpowiednim, sportowym stroju oraz wygodnych butach. Dobra amortyzacja podczas podskoków jest niezbędna. Przydatna okaże się tu mata do ćwiczeń, będzie znacznie lepsza od dywanu. Nie ślizga się po podłodze i można rozłożyć ją w dowolnym. Działania te sprawią, że unikniemy kontuzji kolan.

Artykuł sponsorowany

Tagi:  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum