18 września 2021 16:36

IFSC przeprasza za Moskwę…

Już po raz drugi w tym roku władze IFSC (International Federation of Sport Climbing) mają kłopoty w związku z pracą realizatorów wizji zawodów firmowanych przez organizację. Tym razem incydent miał miejsce na Mistrzostwach Świata w Moskwie.

IFSC Official Statement.

Posted by International Federation of Sport Climbing (IFSC) on Saturday, September 18, 2021

Incydent polegał na eksponowaniu zbliżenia odbitych magnezją śladów rąk na spodenkach zawodniczki. Komentujący zawody Matt Groom zareagował natychmiast, jednak IFSC zdecydowało się na reakcję, łącznie z usunięciem transmisji.

W związku z incydentem IFSC wydało oświadczenie:

IFSC pragnie głęboko przeprosić Johannę Färber z Austria Climbing, wszystkich sportowców i całą społeczność wspinaczki sportowej za obrazy, które były transmitowane dzisiaj, podczas półfinału kobiet w boulderingu na Mistrzostwach Świata Moskwa 2021.

IFSC potępia przedmiotowe traktowanie ludzkiego ciała i podejmie dalsze działania, aby temu zapobiec i chronić sportowców.

Po spotkaniu z przedstawicielami austriackiej reprezentacji prezes IFSC Marco Scolaris wygłosił następujący komentarz: „Ile razy trzeba zrobić coś źle, zanim nauczymy się robić to dobrze?”

To  już drugi tego typu incydent w tym roku. Podczas zawodów Pucharu Świata w Innsbrucku operatorzy i realizatorzy pozwolili sobie na kadry, które bardziej skupiały się na urodzie pań niż na ich sportowych wysiłkach. Taki sposób pokazywania zawodniczek wywołał oburzenie oglądających i doprowadził do tego, że realizator wystosował przeprosiny.

Finały rozpoczynają się o 16:40. Zapraszamy na transmisję: Mistrzostwa Świata Moskwa 2021 | finały bouldering kobiety.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum