20 września 2021 08:15

IFSC: finałowe zawody PŚ w Seulu odwołane

W Moskwie trwają Mistrzostwa Świata, tymczasem IFSC informuje o odwołaniu kolejnych, finałowych już, zawodów rangi Pucharu Świata – tym razem w Seulu.

Najskuteczniejsza w tym sezonie na boulderach, aktualna mistrzyni świata - Natalia Grossman. Tu podczas PŚ w Innsbrucku 2021

Najskuteczniejsza w tym sezonie na boulderach, aktualna mistrzyni świata – Natalia Grossman. Tu podczas PŚ w Innsbrucku 2021 (fot. Daniel Gajda/IFSC)

***

Po wykreśleniu z kalendarza imprez w Chinach (Wujiang, Xiamen), a ostatnio także w Indonezji (Dżakarta), finałowy Puchar Świata w boulderingu i sprintach miał się odbyć w dniach 1-3 października w Seulu. Jednak i w tym zakątku świata zawody nie dojdą do skutku. Decyzja jest konsekwencją wprowadzenia najnowszych restrykcji związanych z COVID-19.

Zagrożenie kolejną falą pandemii wyraźnie wpłynęło na jesienny harmonogram pucharowych zawodów. Trzeba jednak przyznać, że i tak udało się przeprowadzić pomyślnie wiele imprez, na czele z Igrzyskami w Tokio i trwającymi Mistrzostwami Świata w Moskwie. Zawodnicy mają prawo czuć się zmęczeni i chyba usatysfakcjonowani przebiegiem tego sezonu startowego.

Poniżej liderzy rankingów 2021 w poszczególnych konkurencjach:

Prowadzenie
Janja Garnbret (Słowenia)
Stefano Ghisolfi (Włochy)

Bouldering
Natalia Grossman (USA)
Yoshiuki Ogata (Japonia)

Sprinty
Emma Hunt (USA)
Veddriq Leonardo (Indonezja)

***

Przed nami ostatnie rozstrzygnięcia na Mistrzostwach Świata w Moskwie – konkurencja prowadzenie. Dziś odbędą się kwalifikacje, jutro półfinały (od godz. 9.00) i finały (od godz. 19.00). Już teraz zapraszamy na wtorkowe relacje live na stronę wspinanie.pl.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum