6 września 2021 12:47

Dylan Barks na topie „Creature from the Black Lagoon” 8C+

Dylan Barks jest kolejnym pogromcą Creature from the Black Lagoon 8C+ w Chaos Canyon (Rocky Mountain National Park). Pogromcą dość niespodziewanym, patrząc na dotychczasowy, jeszcze nie tak duży, dorobek Amerykanina.

***

Dopiero w tym sezonie Dylan Barks wpisał do kajetu boulder 8B+, notabene trawers White Noise w Wild Basin – bo o nim mowa – wyceniony został autorsko na 8C (Daniel Woods, 2012). Tymczasem Creature from the black lagoon to już znacznie wyższa półka. Jak tłumaczy swój sukces sam Barks? Między innymi tym, że w tym roku spędził dużo więcej czasu w skałach, dzięki czemu mógł bardziej zaangażować się w projekty. No i nabrał przy tym większej pewności siebie.

Przypomnijmy, że Creature from the Black Lagoon powstało latem 2016 roku. Daniel Woods jako pierwszy wcielił wówczas w życie pomysł Dave’a Grahama, robiąc wersję z siedzenia do problemu Leviathan Style (8A+). Sam Graham zatopował na swoim „projekcie” niedługo później. Kolejni na topie meldowali się: James Webb, Daisuke Ichimiya, Griffin Whiteside, Shawn Raboutou, Drew Ruana, Carlo Traversi i Matt Fultz.

źródło: 8a.nu
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum