14 września 2021 08:51

Francuska sprinterka Anouck Jaubert kończy zawodniczą karierę

Kolejna świetna zawodniczka kończy przygodę ze startami w międzynarodowych imprezach. O tym, że Igrzyska w Tokio były ostatnim występem w karierze, poinformowała Francuzka Anouck Jaubert.

Anouck Jaubert, Igrzyska w Tokio

Anouck Jaubert, Igrzyska w Tokio (fot. Jon Glassberg/Louder Than Eleven)

***

W tym roku zawodnicze areny opuściły już Belgijka Anak Vehoeven, Brytyjka Shauna Coxsey i Japonka Akiyo Noguchi. Wielkie nazwiska, multum tytułów i medali – podobnie przebiegała także kariera Anouck Jaubert. Fracuzka ma 27 lat, mogłaby z powodzeniem startować w zawodach przynajmniej jeszcze przez kilka sezonów, ale zdecydowała się na zmianę kierunku – ma inne projekty, chce skończyć studia i mieć czas na inne aktywności.

Anouck to bardzo utytułowana biegaczka, obecna na sprinterskich arenach od ponad dekady. Od 2014 roku cały czas w czołówce. Dwukrotnie była najlepszą zawodniczką Pucharu Świata – 2017 i 2018. W 2015 roku, w Chamonix, została mistrzynią Europy, w 2019 w Edynburgu odbierała brąz. Na mistrzostwach świata w Paryżu 2016 pobiegła po srebro, trzy lata później w Hachioji stanęła na trzeci stopniu podium. Była też złotą medalistką Akademickich Mistrzostw Świata w Bratysławie w 2018 roku i srebrną World Games we Wrocławiu w 2017.

Podium pań – czasówki The World Game 2017: Anouck Jaubert (2. miejsce), Julian Kaplina (1. miejsce), Anna Cyganowa (3. miejsce), fot. wspinanie.pl

Anouck Jaubert z sentymentem i satysfakcją wspomina Igrzyska w Tokio. Walczyła w finale, ostatecznie zajęła 6. miejsce (notabene świetnie zaprezentowała się także na boulderach). Podobnie jak w przypadku Francuzki, tokijska impreza była też ostatnim akcentem międzynarodowej kariery wspomnianej Akiyo Noguchi – mistrzyni w boulderingu, w Tokio Japonka wywalczyła brązowy medal.

źródło: planetgrimpe.com
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum