24 sierpnia 2021 12:17

Tomasz Skupień i Paulina Krawczak wygrywają piąty Bieg Granią Tatr

W sobotę 21 sierpnia przy idealnej pogodzie, pomocy wolontariuszy i z zapierającymi dech widokami szczęśliwcy zmierzyli się z wymagającą 71-kilometrową trasą. Na metę z rewelacyjnym czasem 9h 19min 33sek jako pierwszy wbiegł Tomek Skupień, wyprzedzając Piotrka Gutta i Maćka Dombrowskiego. Wśród pań zwyciężyła Paulina Krawczak, która z czasem 10h 13min 57sek ustanowiła nowy kobiecy rekord trasy i ósmy czas open! W pierwszej dziesiątce finiszerów znalazła się także druga Kasia Wilk, trzecią kobietą była Justyna Mamala. W sumie wystartowało 342 zawodników, z czego zawody ukończyło 285 osób – 41 kobiet i 244 mężczyzn. Gratulacje!

Bieg Grania Tatr 2021

Bieg Grania Tatr 2021 (fot. Jacek Deneka / Ultra Lovers)

***

Zawodnicy tradycyjnie wystartowali o 4.00 rano z Siwej Polany w Dolinie Chochołowskiej i po przebiciu się przez chmury o świcie byli już na Wołowcu, gdzie mogli podziwiać jedne z najpiękniejszych widoków na grani. Na drugim etapie przez Czerwone Wierchy i Kasprowy pojawiało się sporo słońca, które znikało na podejściu na Krzyżne. Ostatni odcinek przez Rówień Waksmundzką prowadził głównie w lesie, aż do mety w Kuźnicach, gdzie czekali już kibice, radość i wieczna chwała ;).

Bieg Granią Tatr 2021

Bieg Granią Tatr 2021 (fot. Piotr Dymus)

Bieg Granią Tatr 2021

Bieg Granią Tatr 2021 (fot. Piotr Dymus)

W tym roku dzięki wsparciu firmy Hostersi wszyscy uczestnicy otrzymali GPSy, dzięki czemu od startu do mety można było śledzić całą stawkę na wirtualnej mapie online. Relacja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem  – śledziło ją ponad 20 tysięcy unikalnych użytkowników.

Bieg Granią Tatr 2021

Bieg Granią Tatr 2021 (fot. Piotr Dymus)

Zanim jednak na metę przybyli najlepsi, w miasteczku biegowym przygotowaliśmy moc atrakcji dla najmłodszych, z których dochód przeznaczony został na wsparcie małego zakopiańczyka Jasia Ślusarczyka. Dzieciaki startowały w zawodach na dystansie dostosowanym do ich wieku, gotowały w leśnym bistro razem z Hura Góra, uczyły się wraz z Tatrzańskim Parkiem Narodowym oraz przygotowywały słodkości z Piekarnią Cukiernią Gałuszka z Żywca. W wysiłkach najmłodszych wspierał sam Andrzej Bargiel, który osobiście wręczał dzieciom medale. Dziękujemy za tak liczny udział i wsparcie akcji charytatywnej!

Bieg Granią Tatr 2021 (fot. Karolina Krawczyk)

Bieg Ultra Granią Tatr rozgrywany jest od 2013 roku w formule raz na 2 lata, z limitem 350 miejsc. W tym roku do losowania zapisało się rekordowe 987 osób. Od następnego roku Tatrzański Park Narodowy zmienia nieco system przyznawania zgód na imprezy sportowe w Tatrach i chcemy ubiegać się o organizację zawodów co roku. Trzymajcie kciuki, żeby się udało – wtedy na pewno łatwiej będzie się dostać na listę startową – wiemy, że wielu z Was czeka na możliwość startu już kilka lat…

Przygotowanie zawodów nie byłoby możliwe gdyby nie ogromna praca prawie 120 wolontariuszy z całej Polski oraz członków klubu TKN Tatra Team – głównego organizatora przedsięwzięcia. Za pomoc dziękujemy także Urzędowi Miasta Zakopane, Tatrzańskiemu Ochotniczemu Pogotowiu Ratunkowego, pracownikom Tatrzańskiego Parku Narodowego oraz obsłudze Schronisk na Hali Ornak i Murowaniec.

Szczególne podziękowania należą się markom Eutelsat, Dynafit, MB Mercedes Benz, Solid Hitch, hotelowi Nosalowy Dwór Resort&Spa, Tomkowi Dwornickiemu i Hostersom, Leszkowi Rzeszótko i Coca-Coli, Sylwii Krębuszewskiej-Kozieł i Cukierni Piekarni Gałuszka (za najlepsze ciastka na świecie!), Nikwax, Squeezy, Powerade, Kropli Beskidu, Leki Polska, Hyrny, Mirkowi Cudzichowi i Drukarni Symptom, PKL Kasprowy Wierch, Cateringowi Polany, Sport Timing, TrackCourse oraz Manufakturze Piwnej Browaru Jabłonowo.

Po zdjęcia, filmy i pełne wyniki zapraszamy na nasze media społecznościowe i stronę:

Do zobaczenia!
Organizatorzy Biegu Granią Tatr
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum