6 sierpnia 2021 15:45

Tokyo 2020: Janja Garnbret mistrzynią olimpijską. Ola Mirosław tuż za podium

Drugi historyczny olimpijski finał już za nami. Mistrzynią została Słowenka Janja Garnbret. Nasza reprezentantka, Aleksandra Mirosław, zajęła 4. miejsce.

Ola Mirosław wywalczyła 4. miejsce, to ogromny sukces Polki

Ostatnia runda olimpijskiego finału nie rozegrała się po naszej myśli. Ola Mirosław dzięki zwycięstwu w czasówkach (rekord świata 6.84) miała teoretyczne szanse medal. Jednak ostateczny rozkład miejsc zadecydował, że zdobyte przez nią 64 punkty nie wystarczyły do medalu. Tę samą liczbę punktów wywalczyła Akiyo Nouguchi. O ostatecznej kolejności zadecydowała liczba „wygranych” konkurencji w finale. Ola była lepsza od Noguchi tylko w czasówkach, Japonka zwyciężyła w boulderingu i prowadzeniu.

Pierwszą mistrzynią olimpijską we wspinaniu sportowym w kombinacji została faworytka zawodów, Janja Garnbret. 22-latka ze Słowenii to multimedalistka, mistrzyni świata tak w boulderingu, jak i prowadzeniu.

Janja Garnbret wykonała 100%: zwyciężyła w boulderingu i prowadzeniu

Srebrny medal olimpijski odebrała Miho Nonaka, brąz zaś wspomniana Akiyo Noguchi.

Kobiece podium Igrzysk Tokyo 2020: 1. Janja Garnbret SLO, 2. Miho Nonaka JPN, 3. Akyio Nouguchi JPN