4 sierpnia 2021 16:03

Jest! Ola Mirosław w finale olimpijskim

Jest! Ola Mirosław zakwalifikowała się do finału olimpijskiego w kombinacji. Polka wywalczyła 7. miejsce. Historyczny finał już w piątek.

Ola Mirosław wykonała założony plan minimum, jest finał olimpijski

***

Finałowa rozgrywka w konkurencji prowadzenie przyniosła nam ogromne emocje. Słynny mnożnik sprawił, że skład finału ważył się do ostatniej chwili, czyli przejścia Janji Garnbret.

Nam dodatkowych emocji dostarczyła Anouck Jaubert. Francuzka bardzo dobrze spisała się w boulderingu i równie dobrze w prowadzeniu. Ostatecznie w końcowej punktacji Ola jest lepsza, ale awans Francuzki zaowocuje dodatkowymi emocjami w finale, gdzie dziewczyny na pewno stoczą ostry bój.

Wyniki rundy na prowadzenie

Najlepiej w prowadzeniu pokazała się Koreanka Chaehyun Seo. 17-latka wspinała się płynnie i bardzo pewnie, na pewno jest jedną z kandydatek do walki o medal.

Drugie miejsce wywalczyła Jessica Pilz, a trzecie Japonka Miho Nonaka. Główna faworytka do olimpijskiego złota, Janja Garnbret, tym razem nie pokazała pełni swoich możliwości. Słowenka wywalczyła 4. miejsce, zapewne mając w tyle głowy świadomość pewnego awansu.

Skład finału, który zostanie rozegrany w piątek, jest zatem następujący:

***

Podsumowanie eliminacji pań w studiu olimpijskim wspinanie.pl:  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum