22 sierpnia 2021 17:43

MŚ Juniorów w Woroneżu: dzień drugi, eliminacyjny

Drugi dzień Mistrzostw Świata Juniorów upłynął pod znakiem rund eliminacyjnych. Młodzież walczyła na boulderach (kategorie Junior i Junior A) oraz w prowadzeniu (Junior B). Części naszych zawodników będziemy mieli okazję kibicować w półfinałach.

*

W kategorii Junior B w prowadzeniu wystartowały aż 3 nasze zawodniczki: Barbara Burczyk, Maja Oleksy i Barbara Wójcik. Najlepiej spisała się Maja Oleksy, wywalczyła 15. miejsce. W półfinale zobaczymy także Barbarę Burczyk, która zajęła 23. miejsce. Za to swoje zmagania z liną zakończyła Barbara Wójcik. W rywalizacji męskiej nie startował żaden nasz zawodnik.

Półfinały w tej kategorii zostaną rozegrane jutro o 9:00. Zapraszamy na transmisję.

Dzisiaj rozegrano także boulderową rundę eliminacyjną w męskich kategoriach Junior i Junior A.

W kategorii Junior walczył jeden nasz reprezentant. Niestety Kuba Ziętek był w stanie zaliczyć jedynie sześć zon, do awansu do rundy półfinałowej mogłoby to wystarczyć, ale musiałby zrealizować je z mniejszą liczbą prób. Ostatecznie Polak zajął 25. miejsce. Kuba będzie w Woroneżu jeszcze startował w konkurencji prowadzenie.

W młodszej kategorii Junior A wystąpił Piotr Niźnik. Jemu też nie niestety udało się zatopować. Wywalczył 6 zon, a jeden top był warunkiem niezbędnym, by przebić się do półfinału. Piotr także będzie jeszcze w Rosji walczył z liną.

23 sierpnia zostaną rozegrane półfinały w prowadzeniu (Junior B), męskie półfinały w boulderingu (Junior A i Junior) oraz kobiece kwalifikacje w prowadzeniu (Junior, Junior A).

Harmonogram rund finałowych mistrzostw znajdziecie tutaj.