IFSC: PŚ 2021 bez Xiamen i Wujiang

A jednak znów pandemia pokrzyżowała szyki organizatorom Pucharu Świata. IFSC i CMA (Chinese Mountaineering Association) poinformowały właśnie o odwołaniu dwóch pucharowych imprez, które zaplanowano na koniec sezonu.

Jain Kim, PŚ Xiamen 2017 (fot. Eddie Fowke / IFSC)

***

Marco Scolaris, Prezydent IFSC, w oficjalnym oświadczeniu:

Pandemia jest wciąż bardzo realna, dlatego nie kryjemy rozczarowania, że z powodu COVID-19 zaplanowane na październik Puchary Świata w Xiamen i Wujiang nie odbędą się. Dziękujemy naszym przyjaciołom z CMA za wsparcie i mamy nadzieję, że wspinanie sportowe wróci do Chin w 2022 roku.

Zawody w Xiamen miały się odbyć 15-17 października (prowadzenie i czasówki), w Wujiang 22-24 października (bouldery i czasówki). W tej sytuacji ostatni Puchar Świata 2021 w konkurencji prowadzenie rozegrany zostanie w Kranju 3-4 września, boulderowy sezon startowy zwodnicy zakończą w Seulu 1-3 października, a w finale sprinterskim pobiegną w Dżakarcie 30-31 października.

***

Tymczasem zgodnie z planem już w najbliższą sobotę 21 sierpnia rozpoczynają się Mistrzostwa Świata Juniorów w Woroneżu (prowadzenie, bouldery, czasówki). O starcie naszych zawodników i harmonogramie zawodów pisaliśmy TUTAJ.

źródło: IFSC
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum