Climbing Days 2021 [Film]

Atak bosego wspinacza na Komin Ostatniej, opowieść Janusza Gołąba o jego pierwszym zimowym wejściu na Gasherbrum i masa różnych warsztatów wspinaczkowych – to jedynie kilka pozycji, które miały miejsce podczas pierwszej edycji Climbing Days.

Climbing Days 2021

Climbing Days 2021 (fot. Mountain Climbing School)

***

Od 6 do 8 sierpnia w Jerzmanowicach na terenie Słonecznych Skał oraz bazy Mountain Climbing Days odbyła się pierwsza edycja imprezy Climbing Days, będącej wydarzeniem towarzyszącym zawodom Pucharu Europy.

Tak było:
Bosy wspinacz atakuje Komin

Przez 3 dni wspinacze brali udział w 8 różnych warsztatach, ucząc się m.in. pierwszego prowadzenia w skałach, dynamicznego wyłapywania lotów czy budowania stanowisk. Jako dodatek, w sobotę na Kominie Ostatniej wycenianym na VI odbyły się mini zawody wspierane przez Black Diamonda. Zadaniem było pokonać tę drogę na wędkę. Zadanie okazało się niełatwe, bo crux w górnej części okazał się nie do przejścia dla prawie połowy zawodników. Swoich sił spróbował również przypadkowy wspinacz (serdecznie pozdrawiamy!), który pożyczył uprząż od koleżanki i na bosaka zaatakował komin. Walka było heroiczna. Krew i pot. Niestety komin zwyciężył.

Climbing Days 2021 (fot. Mountain Climbing School)

Climbing Days 2021 (fot. Mountain Climbing School)

Prelekcja Janusza

Tuż po zawodach w klimatycznych okolicznościach przyrody wspinacze spotkali się z Januszem Gołąbem. Janusz podzielił się z początkującymi adeptami swoimi przemyśleniami i rozwiązaniami w kwestii wspinaczki wielowyciągowej. M.in. został poruszony temat wagi plecaka podczas wspinaczki w Tatrach, nawodnienia, strategii wybierania dróg pod kątem swojego maksa i samych lotów podczas wspinania wielowyciągowego. Ostatni z tematów Janusz zobrazował historią, kiedy wyłapywał około 50 metrowy lot swojego partnera.

Leśne warsztaty

Na imprezie nie zabrakło też rodziców z dzieciakami, które miały wyjątkowe zajęcia. Poprzez różnego rodzaju zabawy uczyli się jak się zachować, kiedy jest burza w górach, jak opatrzeć nogę, co zabrać w góry, a na końcu urządzili błotną kuchnię, gotując m.in. zupę pomidorową z szyszką czy danie „wszystko jedno”.

Climbing Days 2021 (fot. Mountain Climbing School)

Climbing Days 2021 (fot. Mountain Climbing School)

Do zobaczenia za rok!

Kolejna edycja wydarzenia już za rok i jeżeli nie chcecie jej przegapić to zachęcamy do dołączenia klikając na poniższy link: https://www.facebook.com/events/148409987360023.

Informacja prasowa
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum