22 sierpnia 2021 08:54

Andy Lamb i ósme powtórzenie „Creature from the Black Lagoon” 8C+

Amerykanin Andy Lamb wspiął się na Creature from the Black Lagoon 8C+ w Chaos Canyon (Rocky Mountain National Park).

Andy Lamb na "Creature from the Black Lagoon" 8C+

Andy Lamb na “Creature from the Black Lagoon” 8C+ (fot. arch. Andy Lamb)

***

Creature from the Black Lagoon to jeden z częściej chodzonych boulderów w tych trunościach. Odkąd Daniel Woods w 2016 roku zrealizował zamysł Dave’a Grahama, robiąc wersję z siedzenia do problemu Leviathan Style  – tak właśnie powstało Creature… – problem udało się powtórzyć już ośmiu wspinaczom. Przed Lambem byli kolejno: Dave Graham (przeszedł swój projekt niedługo po Woodsie), James Webb, Daisuke Ichimiya, Griffin Whiteside, Shawn Raboutou, Drew Ruana i Carlo Traversi.

Z pewnością sprzymierzeńcem Amerykanina nie były warunki, zrobić tak trudny boulder w takim upale to nie lada sztuka. Sam Lamb mówił po przejściu między innymi:

Cały proces był nierówny. Były dni, podczas których czułem się naprawdę dobrze, po czym podczas kolejnej sesji następował regres. Przejście było dla mnie dość zaskakujące, chwyty wydawały się podczas rozgrzewki zbyt gorące i nie sądziłem, że mam jakąś szansę. Po prostu bardzo się starałem i sam siebie zaskoczyłem!

Dla Lamba Creature from the Black Lagoon jest najmocniejszym boulderowym przejściem. Co ciekawe, pierwsze 8C zrobił dopiero w ubiegłym roku, w sumie ma trzy takie linie – Paint it Black w Rocky Mountain National Park, The Nest w Red Rock i Delirium w Mount Evans.

źródło: 8a.nu

Tagi:  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum