23 sierpnia 2021 12:22

Alex Garriga powtarza „Ali Hulk Extension Total sit start” 9b. Zdaniem Hiszpana bardziej 9a+

Alex Garriga powtórzył Ali Hulk Extension Total sit start 9b. Co ciekawe, zdaniem Hiszpana właściwszą wyceną dla głośnej kombinacji w Ali Babie jest 9a+.

***

Wersję ze stania Alex Garriga zrobił już dwa lata temu. Teraz sięgnął po najdłuższą i najpełniejszą kombinację prowadząca niskim dachem jaskini w Rodellarze. „Z mojego punktu widzenia droga zmieniła się na przestrzeni lat i sądzę, że z nowymi patentami wycena 9a+ brzmi lepiej. Chociaż to tylko jedna opinia więcej, ważną rzeczą jest sama linia”. Hiszpan ma prawdopodobnie na myśli między innymi używanie nakolanników, dziś już dość powszechne, co pozwala na stosowanie większego wachlarza trików, no przede wszystkim restowych pozycji etc.

Alex Garriga na „Ali Hulk Extension Total” 9a+, 2019 (fot. Alfonso Martínez)

Garriga jest pierwszym wspinaczem, który zaproponował niższą wycenę dla Ali Hulk Extension Total sit start. Jest zarazem piątym, który tę ekstremalną hybrydę  powtórzył (jak to w Ali Babie, część drogi pokonuje się bez liny). Premierowe przejście z lata 2019 roku należy do Jonatana Flora, chwilę później drogę powtórzył Jorge Díaz-Rullo. W 2020 poprowadziła ją Laura Rogora (druga kobieta na 9b, pierwsza była Angela Eiter), potem byli jeszcze Daniel Fuertes i Dave Graham.

Hiszpan zrobił już w tym roku kilka solidnych dróg, głównie w Cuence. Najtrudniejsza jest Líder Ibérico 9a+/b, która awansowała też do najpoważniejszej propozycji całego rejonu.

Alex Garriga na „Líder Ibérico” 9a+/b (fot. Javi Pec / www.javipec.com)

Poniżej wybrane przejścia Hiszpana z tego sezonu:

źródło: Instagram, woguclimbing.com
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum