26 lipca 2021 09:16

Tim Reuser i szybka piłka na „Power of Now” 8C. Dla Holendra 8B+

Nie tylko coraz częściej, ale i coraz szybciej padają bouldery 8C. Tim Reuser w ciągu zaledwie godziny rozprawił się z Power of Now 8C w Magic Wood. Holender tak gładko poradził sobie ze szwajcarską linią, że musiało skończyć się na zmianie wyceny z 8C na 8B+.

Tim Reuser na "Power of Now" 8C

Tim Reuser na “Power of Now” 8C (fot. arch. Tim Reuser)

***

Już oglądając filmowe ujęcia z Power of Now Tim Reuser miał pewność, że problem idealnie mu przypasuje. A przechwyty są naprawdę przednie. Trzeba przyznać, że Giuliano Cameroni zaprojektował perfekcyjną linię, jest tu właściwie wszystko: technika, siła, trikowe ustawienia, a na finiszu jeszcze ładna mantla. Sam Szwajcar mówił zresztą po przejściu, że to jeden z najfajniejszych boulderów, jakie widział.

Power of Now na filmie:

27-letni Tim Reuser ma ambitne plany. Marzy mu się (cytując za 8a.nu) Ephyra w Chironico albo The Big Island assis w Fontainebleau. „Prawdopodobnie na tych boulderach mam największe szanse” – przyznaje.

Samo Big Island Holender już poznał, klasyk Bleau zrobił w tym roku. Ta trudniejsza wersja The Big Island assis (aka Soudain Seul) to zasługa Belga Simona Lorenziego z tego sezonu (choć próbowana przez czołówkę już wiele lat wcześniej). Lorenzi ocenił ją na 9A, Nico Pelorson – który zrobił pierwsze powtórzenie – optuje raczej za 8C+.

źródło: 8a.nu

Tagi:  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum