Smartwatch przydatny podczas wycieczki w góry [sponsorowany]

Zegarki dla amatorów trekkingu oraz wspinaczki to precyzyjne narzędzia przydatne podczas górskich wycieczek. Smartwatche outdoorowe zapewniają pomiar wysokości, ciśnienia atmosferycznego, temperatury, pokazują kierunek podróży oraz pozwalają przewidzieć zmiany pogody. Czasomierze do trekkingu, zaopatrzone także w segment GPS, zapewniają określenie obecnej pozycji, nawigowanie i zapis pokonanej trasy. Wykonane z trwałych produktów, sprawdzą się w każdych warunkach.

Smartwach Garrett Sport 12

Zegarki męskie – najciekawsze produkty

Na zegarkicentrum.pl znajdziemy zegarki męskie o różnych konfiguracjach – każdy, choćby niezwykle wymagający koneser, odnajdzie tu coś dla siebie. Ofertę można podzielić na kategorie, opisujące właściwości charakterystyczne dla danych rodzajów zegarków. Pierwsza kategoria to eleganckie modele męskie, zwykle zaopatrzone w tarczę analogową, stanowią estetyczny dodatek na każdą okazję. Dla osób, które wymagają od zegarków czegoś więcej, polecamy modele wyposażone w specjalne funkcje, pozwalające na dokonywane bardziej precyzyjnych pomiarów – są to między innymi analogowe datowniki, tarcze chronografu lub tachymetr.

Smartwatch do wspinaczki

Smartwatche od dawna posiadają własne kategorie oraz przeznaczone są do jeszcze większej liczby dyscyplin sportowych. Teraz na rynku bez kłopotu odnajdziemy inteligentne czasomierze dla miłośników podróżowania, wspinaczek górskich oraz trekkingu. „W trudnym terenie najistotniejsza jest orientacja, więc każdy zegarek powinien mieć zintegrowany nadajnik GPS, który dobrze określi lokalizację i pozycję w stosunku do właściwego szlaku” – tłumaczy specjalista ze sklepu zegarkicentrum.pl/smartwatche/. Dodatkowo, jeżeli użytkownik się zgubi, służby ratownicze mogą go namierzyć dzięki lokalizatorowi GPS.

Sportowy smartwatch z doskonałą baterią jest nie tylko wygodny, ale w pewnych sytuacjach także bardzo potrzebny. Ważnym parametrem jest czas pracy zegarka podczas korzystania z nawigacji. Z włączonym GPS zużywa zdecydowanie więcej energii. Sportowy smartwatch w góry czy na rower powinien mieć trwałą obudowę oraz wzmocnione szkło wyświetlacza. Warto wybrać model, który będzie wyposażony w funkcje przydatne podczas ulubionych aktywności. W górach przydadzą się m.in. wysokościomierz, barometr oraz kompas. Z kolei w smartwatchu na rower przydatne są np. określone systemy rowerowe i system antywstrząsowy.

Smartwach Garrett Sport 27 GPS

Zegarek w góry musi stanąć na wysokości zadania

Zegarek w górach to gadżet, jaki może wam pomóc w wielu sytuacjach. Jedną z najważniejszych funkcji jest wysokościomierz. Czasomierze z wysokościomierzem zaopatrzone są w czujnik, który sprawdza ciśnienie powietrza, a na jego podstawie oblicza wysokość. Niektóre modele podają nie tylko aktualną wysokość, ale również zapamiętują poprzednie wartości oraz wskazują rozbieżność między nimi. Wszelkie wartości zgodne są z międzynarodowymi wartościami ISA.

Nawigacja w terenie z zegarkiem trekkingowym

Umiejętność określenia kierunków za pomocą standardowego zegarka ze wskazówkami to bardzo istotna umiejętność w górach czy lesie. Nie trzeba się już jednak do niej ograniczać. Nowoczesne smartwatche pozwalają na zdecydowanie więcej – niektóre modele mają bowiem elektroniczny kompas. W większości zastosowań ta funkcja wystarczy, aby określić drogę na azymut, czy też nie stracić orientacji. Zdecydowanie większe możliwości daje jednak pełna mapa turystyczna oraz nawigacja. Te udogodnienia znajdują się również na smartfonie, jednak poruszanie się po trudnym, górskim szlaku z telefonem w ręku nie jest ani wygodne ani rozważne.

Zaawansowane smartwache mają nie tylko wspomniane funkcje, ale wyposażone są w wiele innych udogodnień i rozwiązań. Podstawą ich funkcjonowania jest globalny system pozycjonowania (GPS). Dzięki niemu w dowolnej chwili możemy poznać współrzędne miejsca, w którym się znajdujemy. Jeżeli zegarek wyposażony jest również w mapę, to własna pozycja zostanie na niej dokładnie określona. W pamięci zegarka można będzie również zapisać przebieg całej drogi wraz ze wszystkim statystykami. Zebrane dane będzie można przeanalizować po po powrocie ze szlaku. Zegarki z GPS zazwyczaj mają również szereg funkcji związanych z monitorowaniem stanu zdrowia oraz kondycji. Za pomocą zintegrowanego sensora mogą zapisywać tętno, nasycenie krwi tlenem, a także analizować stan aklimatyzacji w górach wysokich.

Zegar sportowy dla początkujących – co dobrać na początek?

Amatorowi w zupełności powinien starczyć prosty zegarek sportowy do 200 zł. Prosty model pozwoli zachować kontrolę nad głównymi parametrami wysiłku, jak choćby liczby zrobionych kroków, pokonanych kilometrów, czy też spalonych kalorii. Ważną zaletą takich zegarków jest długi czas pracy pomiędzy ładowaniami. Przy wyborze modelu zegarka warto zwrócić uwagę również na jakość wykonania i funkcje, tak aby były dopasowane do indywidualnych potrzeb.

Artykuł sponsorowany

Tagi:  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum