12 lipca 2021 09:55

Na Ostrodze powstaje „Moralne salto” VI.6+, a na Kopciówkach „Winnetou” VI.3+

Trudna nowość z północnej Jury. Na Ostrodze w Zastudniu (Suliszowice) powstało Moralne salto VI.6+. Otwarty projekt sieknął wczoraj Kajtek Pawelec (Weld, Wings Chalk, Hearbeat).

Kajtek Pawelec na "Moralnym salcie" VI.6+, Ostroga

Kajtek Pawelec na „Moralnym salcie” VI.6+, Ostroga (fot. arch. Kajtek Pawelec)

***

Moralne salto to linia numer 14 w przewodniku „Jura Północna”, sąsiaduje od prawej z drogą Boso i w ostrogach. Projekt obił i otworzył dla chętnych Łukasz Kołodziej. Z oferty skorzystał Kajtek Pawelec.

Kajtek o trudnościach pisze między innymi tak (za FB):

Niestety w dobie dzisiejszych uklamionych nowości nie mogę powiedzieć że droga oferuje ciągowe wspinanie po pozytywnych chwytach 😂😂, niemniej jednak całościowa sekwencja wydaje mi się całkiem estetyczna.

Właściwa część trasy to 9 ruszków w lekkim przewieszeniu, wśród których można wyróżnić dwa ewidentnie mniejsze chwytaki. Jako że nie mam zbytniego doświadczenia w otwieraniu nowych linii, a charakter drogi wybitnie odpowiada mojemu stylowi wspinania, po konsultacji z kolegami po fachu skłaniam się ku przystępnemu VI.6+ (trudności pasażu porównywalne do Wściekłych psów na Górze Zborów).

Jest i film:

***

Całkiem niedaleko, na Kopciówkach w Dolinie Wiercicy, Daniel Jeromin i Maks Wrzask poprowadzili projekt nr 11, powstał Winnetou VI.3+.

Daniel o nowości:

1 lipca zrealizowaliśmy projekt na prawo od drogi Wieczny projekt VI.4. Przebieg oczywiście ograniczony ringami z drogi VI.2. Bez problemu można robić w linii ringów :-), końcówka wspólna z VI.4. Propozycja wyceny to VI.3+. Z uzyskanych informacji rezerwacja była już przedawniona.

W rejonie wciąż do zrobienia pozostaje projekt otwarty, zaznaczony w „Jurze Północnej” numerem 3 (str. 153).

Topo Ostrogi i Kopciówek znajdziecie w przewodniku „Jura Północna”  (2020, wyd. 3), do kupienia w księgarni wspinanie.pl.

źródło: FB Kajtek Pawelec, info własne
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum