Leśne warsztaty dla dzieci podczas Climbing Days

Już 6 sierpnia w Jerzmanowicach startuje impreza Climbing Days, gdzie oprócz warsztatów wspinaczkowych, prelekcji Janusza Gołąba i noclegu pod skałami odbędą się leśne warsztaty dla dzieciaków. Sprawdźcie szczegóły.

Leśne warsztaty, Climbing Days 2021

Leśne warsztaty, Climbing Days 2021

***

Las powinien być obecny w życiu codziennym. Będąc leśnym przyjacielem i towarzyszem mamy możliwość inspirowania innych i przyczyniania się do małych zmian, które w przyszłości będą mieć ogromne znaczenie dla naszej planety oraz przyszłych pokoleń. Nauka na łonie natury, rozwój kompetencji przyszłości i mnóstwo dobrej zabawy! Oto idea, jaka przyświeca organizatorom podczas tworzenia Leśnych Warsztatów wspieranych przez Alpenverain Austria.

Z czego składają się zajęcia?

Zajęcia będą odbywać się w piątek, sobotę i niedziele (6-8 sierpnia) w bazie Mountain Climbing School w Jerzmanowicach. Asia Wojciechowska z firmy Hura Góra weźmie pod swoją opiekę maksymalnie 8 pociech w wieku 5-9 lat. Warsztaty zostały podzielone na dwie tury (13:30-15:30 i 16:00 – 18:00) – można wziąć udział w obu lub tylko jednej. Oto tematyka zajęć:

  • Warsztaty „Leśne” – zadania kreatywne rozwijające wyobraźnię, takie jak leśny plener malarski, tworzenie leśnej biżuterii i leśnych instrumenty, a także zdobywanie umiejętności manualnych podczas budowania szałasu.
  • Warsztaty „Góra” – angażujące zajęcia pełne gier, zabawy i wyzwań w plenerze, gra terenowo-przygodowa z mapą, zabawa w pakowanie plecaka, radosne i zarazem edukacyjne zabawy o bezpieczeństwie w górach oraz dużo ruchu na świeżym powietrzu z wykorzystaniem liny i sprzętu górskiego.
  • Warsztaty „Błoto” –  gotowanie w błotnej kuchni, lepienie glinianych dzieł sztuki, poszukiwanie skarbu w błocie czy malowanie błotem to przewidziane aktywności warsztatów „Błoto”, które sprawią że dzieciaki wprost zachwycą się błotem, rozwijając jednocześnie podczas zajęć umiejętności komunikacji i pracy w grupie.

Każdy z uczestników otrzyma, oprócz zrobionych przez siebie leśnych dzieł sztuki, koszulkę! Na warsztaty wymagane są zapisy online: https://mountainclimbingschool.pl/kurs/climbing-days-6-8-sierpnia.

Leśne warsztaty, Climbing Days 2021

Leśne warsztaty, Climbing Days 2021

Dla dzieciaków w wieku 8-13 czekają warsztaty wspinaczkowe, gdzie pod okiem instruktora ruszą na swoje pierwsze skalne drogi. Zapisy również online na stronie wydarzenia.

Puchar Europy

Warsztaty odbywają się w ramach wydarzenia Climbing Days będącego imprezą towarzyszącą zawodom Pucharu Europy we wspinaczce sportowej, które odbędą się na krakowskiej ścianie Avatar. Niestety na samych zawodach nie będzie publiczności, ale wydarzenie będzie relacjonowane online, a strefa kibica pojawi się emisja w bazie Mountain Climbing School.

Finały zaplanowane zostały na godzinę 18:00 w niedziele, więc już teraz rezerwujcie czas w swoich kalendarzach. Więcej informacji na https://mocgor.pl/

Więcej informacji

Zachęcamy do dołączenia na stronę wydarzenia, gdzie na bieżąco publikowane są informacje związane z wydarzeniem: https://www.facebook.com/events/977447116361089

Partnerzy: Alpenverain Austria, Black Diamond, Moc Gór, Gmina Jerzmanowice, Wspinanie.pl, Outdoor Magazyn, Crag Magazine.

Informacja prasowa
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum