14 lipca 2021 08:27

Laura Rogora i Sean Bailey najlepsi w PŚ w Chamonix

Włoszka Laura Rogora i Amerykanin Sean Bailey byli najlepsi we wczorajszym finale w Chamonix. A już w najbliższy weekend czwarta runda Pucharu Świata w prowadzeniu – zaprasza Briançon.

Laura Rogora najlepsza w PŚ w Chamonix 2021

Laura Rogora najlepsza w PŚ w Chamonix 2021 (fot. Daniel Gajda/IFSC)

***

Laura Rogora już na dobre rozgościła się w czołówce pucharowej (dodajmy, że ta dziewczyna przechodzi w skalach trudności 9b). Tylko w tym sezonie: najpierw było 7. miejsce w Innsbrucku, później 2. pozycja w Villars i wreszcie najwyższe podium w Chamonix. O ile w półfinale mieliśmy nadwyżkę topów, bo aż dziewięć, wczoraj wieczorem był już tylko jeden – jako jedyna drogę na pięknej walce skończyła właśnie 20-lenia Włoszka. To jej drugie złoto w seniorskim Pucharze Świata, najlepsza była też rok temu w Briançon. Pozostałe miejsca na pudle w Chamonix zajęły Amerykanka Natalia Grossman (świetna nie tylko z liną, ale i na boulderach, już dwa pucharowe zwycięstwa w tym sezonie) i Bułgarka Aleksandra Totkova.

Finał kobiet

 1. Laura Rogora TOP
 2. Natalia Grossman 41+
 3. Aleksandra Totkova 38+
 4. Vita Lukan 38+
 5. Natsuki Tanii 32+
 6. Julia Chanourdie 29+
 7. Ashima Shiraishi 29+
 8. Dinara Fakritdinowa 28+

Wśród mężczyzn znów najmocniejszy był Sean Bailey. Najlepszy był także tydzień temu w Villars. Amerykanin rozdaje karty nie tylko w prowadzeniu, bo zgarnął w tym sezonie także złoto w bouderowym Pucharze Świata w Salt Lake City (notabene Bailey ma na koncie bouldery 8C+). Drugie miejsce w Chamonix zajął Stefano Ghisolfi, powtarzając wynik z Innsbrucka. Na podium zmieścił się jeszcze mistrz małych form Martin Stranik, który bronił czeskich barw w finale pod nieobecność Adama Ondry (Ondra, podobnie zresztą jak Jakob Schubert i Alex Megos, nie pojawił się w Chamonix).

Sean Bailey, PŚ Chamonix 2021

Sean Bailey, PŚ Chamonix 2021 (fot. Daniel Gajda/IFSC)

Finał mężczyzn

 1. Sean Bailey 34+
 2. Stefano Ghisolfi 32
 3. Martin Stranik 32
 4. Sascha Lehmann 29
 5. Victor Baudrand 28+
 6. Marcello Bombardi 26+
 7. Luca Potocar 25+
 8. Paul Jenf 25

Pełne wyniki na stronie IFSC.

I finały z odtworzenia:

Teraz zawodnicy przenoszą się do Briançon. Rozdanie numer 4 Pucharu Świata w prowadzeniu już w najbliższy weekend (17-18 lipca).
 • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
  Brak komentarzy na forum