16 lipca 2021 08:26

Już ten weekend PŚ w prowadzeniu: czwarta odsłona odbędzie się w Briançon

Uczestników czwartej edycji Pucharu Świata w prowadzeniu przywita Briançon. To świetnie znane miejsce na mapie pucharowej. Zawody odbędą się w najbliższy weekend (17-18 lipca).

Sean Bailey, PŚ Villars 2021

Sean Bailey, PŚ Villars 2021 (fot. Lena Drapella / IFSC)

***

Frekwencja w Briançon zapowiada się nieźle, choć zabraknie przynajmniej kilku nazwisk z czołówki. I trudno się dziwić, w końcu każdy ma swój plan przygotować do Igrzysk. Nie będzie na przykład Alexa Megosa, który już w Villars zapowiedział, że to jego ostatni start przez olimpijskim występem w Tokio. Na listach startowych brakuje też między innymi Jakoba Schuberta, Adama Ondry i Janji Garnbret.

Będzie za to między innymi Sean Bailey, który najlepiej wspinał się niespełna tydzień temu w Chamonix (podobnie jak Laura Rogora). Gwoli ścisłości Amerykanin konkurencję z liną wygrywał w tym roku już dwukrotnie (obok Chamonix także w Villars), stawał też na najwyższym podium w pucharze boulderowym w Salt Lake City.

Decydujące rundy będzie można śledzić jak zawsze online. Poniżej plan transmisji live:

Sobota, 17 lipca
19.30 – początek półfinałów

Niedziela, 18 lipca
19.30 – finały mężczyzn
20.30 – finały kobiet

***

Igrzyska zbliżają się wielkimi krokami (23 lipca – 8 sierpnia). Organizatorzy i krajowe władze nie kryją obaw związanych z pandemią, stąd na przykład ostatnia decyzja o przeprowadzeniu imprezy przy pustych trybunach. Rozegranie samych Igrzysk wydaje się jednak pewne.

Polecamy lekturę ciekawych tekstów o historii wspinania na Igrzyskach i zawodów wspinaczkowych w ogóle:
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum