23 lipca 2021 18:04

Grenlandia: Marcin Tomaszewski rezygnuje

Marcin Tomaszewski (Marmot, CAMP, Cassin, Boreal, PZA, PZU Bezpieczny Powrót) poinformował właśnie o zakończeniu swojej grenlandzkiej wyprawy. Przedłużające się niekorzystne warunki oraz prognozy utrudniają nie tylko wspinaczkę, ale również samo dotarcie łodzią pod ścianę góry Sandersons Hope w okolicy wioski Upernavik.

Na czerwono zaznaczona linia próby na ścianie góry Sandersons Hope w okolicy wioski Upernavik (fot. arch. Marcin Tomaszewski)

Oto ostatni autorski komunikat Marcina:

No nic. Czas zawiesić (nie zakonczyć) ten projekt na najwyżej osiągniętym punkcie i iść dalej. Trzeba tu jeszcze kiedyś przybić jakąś łodzią i pociągnąć czerwoną linię do końca. O pogodzie, miejscowych warunkach i innych patentach na wspin w tym rejonie pisałem w poprzednich postach.

Sięganie tam gdzie jeszcze nikt nie próbował zawsze obarczone jest potężnym ryzykiem niepowodzenia. Na tym opiera się przekraczanie niektórych granic* Liczyłem się z tym i przyznaję, bardziej jara mnie właśnie to “niemożliwe” niż atakowanie celu, który jest w zasięgu.

What’s next? Przede mną w tym roku jeszcze jedno poważne wyzwanie z kategorii właśnie tego “niemożliwe”. W grudniu ruszamy do Pakistanu spróbować zimowego bigwalla na jednej ze skalnych iglic Karakorum. (Niedługo z Damianem Bieleckim i Pawłem Hałdasiem napiszemy o tym kilka słów).

Do zobaczenia w PL
Ten który przyjechał, próbował, czekał i wyjechał 😆
Yeti

Dzięki, że jesteście ze mną!

* nie dotyczy granicy bezpieczeństwa tzw. czerwonej linii.

Źródło: Profil FB Marcina Tomaszewskiego
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum