12 lipca 2021 08:10

Dziś o 19.30 półfinały w Chamonix: PŚ w prowadzeniu numer 3 [aktualizacja]

Karuzela pucharowa wyraźnie przyspieszyła. Przed zawodnikami trzecia odsłona Pucharu Świata w prowadzeniu. Już dziś startuje impreza w Chamonix, a tydzień później zawodnicy przenoszą się do Briançon.

[aktualizacja] Półfinały mężczyzn pierwotnie miały się odbyć 13 lipca, ale ze względu na złe prognozy na wtorek przeniesione zostały na dziś.

Seo Chaehyun, Chamonix 2019 (fot. Eddie Fowke / IFSC)

***

Chamonix kusi od zawsze, sama oprawa zawodów chyba nie ma sobie równych. W 2019 roku triumfowali tu młodziutka Koreanka Chaehyun Seo i Adam Ondra (w tym roku ani Seo ani Ondry w sercu Alp nie zobaczymy). W sezonie 2020 z powodu pandemii zawody odwołano, jedyny Puchar Świata rozegrano w Briançon, i to też raczej pokazowy, bo bez przyznawania punktów rankingowych.

W tym roku, podobnie jak w poprzednich sezonach, na panelu rządzi Janja Garnbret, najlepsza w dwóch poprzednich imprezach, Innsbrucku i Villars. Na listach startowych w Chamonix Słowenki nie widać. Jest za to Laura Rogora. Włoszka w poprzednich zawodach była naprawdę blisko wygranej, podobnie jak Słowenka skończyła finałową drogę, o kolejności na podium zadecydował półfinał – słabszy w wykonaniu Laury.

U mężczyzn sprawa zwycięstwa wydaje się otwarta. W dwóch pierwszych edycjach tego sezonu najlepsi byli Austriak Jakob Schubert (Innsbruck) i Amerykanin Sean Bailey (Villars).

Szefem routesetterów w Chamonix jest Marcin Wszołek. Poniżej prezentacja dróg eliminacyjnych kobiet i mężczyzn.

Mężczyźni

Kobiety

***

Relacje live z Chamonix:

Poniedziałek, 12 lipca
19.30 – półfinały

Wtorek, 13 lipca
20.30 – finały
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum