Climbing Days (6-8 sierpnia): szczegóły

Wieczorne spotkanie z Januszem Gołąbem, 3 dni warsztatów, zajęcia dla najmłodszych, mini zawody i nocleg w bazie pod Słonecznymi Skałami – tak zapowiada się Climbing Days.

***

6-8 sierpnia w bazie Mountain Climbing School mieszczącej się w Jerzmanowicach pod Słonecznymi Skałami startuje nowe wydarzenie o nazwie Climbing Days, które jest spotkaniem wspinaczy zarówno tych, którzy są w skałach już od paru lat, jak i tych rozpoczynających przygodę w pionowym świecie. Czego możecie się spodziewać?

Warsztaty

Dla osób, które chcą się podszkolić we wspinaniu, przygotowano 3 dni warsztatów o tematyce:

  • pierwsze kroki w skałach – wędka, podstawowe węzły oraz podstawa technik wspinania;
  • pierwsze prowadzenie w skałach;
  • loty – sztuka wyłapywania dynamicznego lotów, ćwiczenia z oponą;
  • autoratownictwo w skałach, podchodzenie po linie, podstawowe sytuacje awaryjne, wycof ze ściany, sprzęt, węzły;
  • podstawy wspinaczki wielowyciągowej;
  • tour bo najciekawszych drogach wspinaczkowych z lokalsem.

Również dla dzieciaków odbędą się warsztaty – dla starszych wspinaczkowe, a dla młodszych leśne, podczas których poznają magię natury.

Zapisy na warsztaty znajdziecie na: https://mountainclimbingschool.pl/kurs/climbing-days-6-8-sierpnia/

Komin Challenge i prelekcja Janusza Gołąba

W sobotę 7 sierpnia o godzinie 18.15 odbędzie się spotkanie grupy w Słonecznych Skałach, gdzie zostanie przedstawiony tytułowy komin (trudność od VI do VI.1) – 10 osób, które zrobią to najszybciej, otrzyma nagrodę od Black Diamonda.

Podsumowaniem sobotniego dnia będzie „pogadanka” z Januszem Gołąbem w bazie Mountain Climbing School w Jerzmanowicach o jego patentach stosowanych we wspinaczce sportowej oraz w wielowyciągowym wspinaniu letnim (z naciskiem na Tatry).

Puchar Europy

Climbing Days jest imprezą towarzyszącą zawodom Pucharu Europy we wspinaczce sportowej, które odbędą się na krakowskiej ścianie Avatar. Niestety na samych zawodach nie będzie publiczności, ale wydarzenie będzie relacjonowane online, a strefa kibica pojawi się emisja w bazie Mountain Climbing School. Finały zaplanowane zostały na godzinę 18:00 w niedzielę, więc już teraz rezerwujcie czas w swoich kalendarzach. Więcej informacji na: https://mocgor.pl.

Zachęcamy do dołączenia na stronę wydarzenia, gdzie na bieżąco publikowane są informacje związane z Climbing Days.

Informacja prasowa

 
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum