23 czerwca 2021 11:20

Czwarte przejście „The Grand Illusion” 8C+ trafia do Matta Fultza

Dopiero co pisaliśmy o powtórzeniu przez Daniela Woodsa The Grand Illusion 8C+, tymczasem  kolejne przejście ekstremu z Little Cottonwood Canyon dołożył teraz Matt Fultz.

Grand Illusion to właściwie jedyny problem, jakiego próbowałem od początku kwietnia” – pisze Fultz. Pracował nad wytrzymałością, dopieszczał patenty – wszystko musiało się idealnie zgrać. Ta hybryda boulderingu i drogi (Grand Illusion to wyjątkowo długa linia jak na standardy boulderowe, do tego bez restów) pochłonęła go na tyle, że odłożył na bok swój główny projekt na ten sezon – Creature from the Black Lagoon 8C+ w Kolorado.

Matt Fultz jest czwartym wspinaczem (wszystkie przejścia należą do amerykańskich boulderowców), któremu poddało się The Grand Illusion. Pierwszy był Nathaniel Coleman (2020), w tym samym roku super ciąg przeszedł Sean Bailey, w tym sezonie trzecie przejście padło łupem wspomnianego Daniela Woodsa.

Dla Fultza The Grand Illusion jest już trzecim tak trudnym boulderem, obok Hypnotized Minds i tegorocznego Sleepwalkera.

***

*The Gand Illusion: linia biegnąca horyzontalnym dachem, niziutko nad ziemią, jest wersją z niższym startem do Euro Roof 8B Chrisa Sharmy (przed powstaniem 8B były dwie jeszcze krótsze wersje, oryginalny bald 7C, potem utrudniony do 8A+). Ten najdłuższy, najbardziej ekstremalny wariant liczy ponad 20 ruchów. Nabijający rajd po tufach i płaskich chwytach, w sumie jakieś 9 metrów wspinania.

źródło: Instagram

Tagi:  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum