17 czerwca 2021 15:12

Ostre boulderowanie w wykonaniu Stephana Vogta: pierwsze powtórzenie „Stil vor Talent” 8C

Ostre boulderowanie w wykonaniu Stephana Vogta. Niemiec powtórzył ubiegłoroczną nowość w Magic Wood – Stil vor Talent 8C (oryg. 8C/C+).

Stephan Vogt na "Stir vor Talent" 8C

Stephan Vogt na “Stir vor Talent” 8C (fot. arch. Stephan Vogt)

***

Za Stil vor Talent odpowiada Giani Clement. Latem 2020 Szwajcar wyprostował La grosse Tarlouze 8C autorstwa Michaela Piccolruaza, tworząc na tyle długą linię, że w zasadzie można by uznać ją za drogę (długie jest zresztą już samo La grosse Tarlouze). Clement tak pisał po przejściu: „jak dotąd moje najtrudniejsze pierwsze przejście i jednocześnie najtrudniejszy zrobiony boulder – jeśli w ogóle możemy w tym przypadku wciąż mówić o boulderingu – ponieważ linia bardziej przypomina sportową drogę ze względu na długość i liczbę ruchów”. Całość wycenił na 8C/C+.

Tu na “Stir von talent” sam autor, Giani Clement (fot. Hannes Kutza)

A oto co napisał Stephan Vogt, który powtórzył szwajcarski problem dopiero jako pierwszy:

Co za uczucie! Dzięki Giani za wizję. Z pewnością najtrudniejszy boulder, jaki zrobiłem. Jeśli chodzi o wycenę, myślę, że bardziej odpowiednie jest 8C niż 8C/C+. Problem bardzo mi podpasował, ale sądzę, że nie jest wystarczająco trudny na dodanie plusa. Zobaczmy, co powiedzą inni!

Poniżej próbka sił w wykonaniu Niemca, tym razem z liną, w 2017 roku jako 22. wspinacz w historii przeszedł Action Directe:

źródło: 8a.nu, archiwum wspinanie.pl
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum