23 czerwca 2021 07:26

Innsbrucku 2021: PŚ w boulderingu i prowadzeniu plus Puchar Europy na czas

Najbliższe dni zawodnicy startujący w Pucharze Świata spędzą w Innsbrucku. Po raz pierwszy zdecydowano się połączyć tu rywalizację boulderowców i specjalistów od prowadzenia. Start już 24 czerwca, decydujące rundy w piątek i sobotę 25-26 czerwca). A już dziś finały Pucharu Europy na czas.

Jakob Schubert w Innsbrucku, MŚ 2018 (fot. Sytse van Slooten)

***

I Innsbrucku boulderowcy rozegrają już czwartą edycję PŚ w tym sezonie, z kolei „prowadzący” wyjdą na pucharowe deski po raz pierwszy. A wszystko dziać się będzie oczywiście w supernowoczesnym Kletterzentrum Innsbruck. Obiekt, który powstał cztery lata temu, stał się nie tylko areną prestiżowych imprez (rozegrano tu między innymi mistrzostwa świata w 2018 roku), ale ciągną tu też na treningi zawodnicy z całego świata. Więcej o Kletterzentrum pisaliśmy TUTAJ.

Piątek 25 czerwca będzie należał do zawodników z liną (półfinały i finały). W stawce nie zobaczymy już jednej z najlepszych specjalistek w tej konkurencji, Anak Verhoeven – Belgijka zdecydowała się zakończyć karierę zawodniczą i postawiła w 100 proc. na skały (więcej o jej decyzji przeczytacie TUTAJ). Sobota to już rozstrzygnięcia w boulderingu.

Zanim bouldering i prowadzenie, w Innsbrucku ścigać się będą sprinterzy w Pucharze Europy. Finały już dziś. Z kolei jutro do finałów przystąpią wspinacze z niepełnosprawnością.

Relacje live z Innsbrucka

Środa, 23 czerwca (PE na czas)
20.15 – finały

Czwartek, 24 czerwca
18.00 – finały PŚ wspinaczy z niepełnosprawnością

Piątek, 25 czerwca (PŚ w prowadzeniu)
10.00-12.30 – półfinały
20.00 – finały kobiet
21.00 – finały mężczyzn

Sobota, 26 czerwca (PŚ w boulderingu)
10.00-12.10 – półfinały
18.00 – finały kobiet
20.00 – finały mężczyzn

Na listy startowe wpisane sią trzy nasze zawodniczki – Bianka Janecka, Aleksandra Kałucka, Natalia Kałucka i Jakub Ziętek. Jest i mocny polski akcent w ekipie routesetterskiej. Szefem zespołu odpowiadającego za układanie dróg (prowadzenie) będzie Adam Pustelnik.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum