9 czerwca 2021 08:58

Program „Mały wielki Polak – nadzieje olimpijskie”

Założeniem programu „Mały wielki Polak – nadzieje olimpijskie” w roku 2021 jest przede wszystkim rozpoczęcie przygotowań zawodników do kwalifikacji oraz uczestnictwa w Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich – Dakar 2026 (roczniki 2008-2009) oraz Igrzyskach Olimpijskich – Los Angeles 2028, a także identyfikacja i selekcja talentów mogących potencjalnie dołączyć do szkolenia przygotowującego do Igrzysk Europejskich – Kraków 2023 oraz Igrzysk Olimpijskich – Paryż 2024.

Kwalifikacja zawodnika do grupy szkoleniowej odbędzie się na podstawie wyników zawodów (marcowych Pucharów Polski Juniorów w Warszawie/Gliwicach, lipcowych Mistrzostw Polski Juniorów w Rzeszowie/Gliwicach, zawodów międzynarodowych IFSC) oraz „rankingu trenerskiego” (subiektywna ocena umiejętności i potencjału wraz z uwzględnieniem rozwoju psychofizycznego zawodnika – dokonana przez sztab szkoleniowy i trenera młodzieżowej kadry narodowej).

Programem objęci zostaną wyłącznie zawodnicy – członkowie kadry narodowej Polskiego Związku Alpinizmu w kategoriach wiekowych młodzika i juniora młodszego. Dofinansowanie szkolenia zawodników odbywać się będzie niezależnie od ich udziału w innych zadaniach zleconych przez Ministra, z zastrzeżeniem możliwości uczestnictwa zawodnika tylko w jednej akcji dofinansowywanej z dotacji w danym czasie.

W związku z otrzymaniem dofinansowania w kwocie 30 000 złotych, w bieżącym roku odbędzie się jedno zgrupowanie w COS-OPO Zakopane w dniach 21-29 lipca.

Powołania zawodniczek i zawodników na w/w akcję szkoleniową oraz program zgrupowania zostaną ogłoszone 5 lipca br., a w dniu 7 lipca o godz. 20:00 odbędzie się telekonferencja z trenerami i rodzicami zawodników: https://join.skype.com/GcRPql2p33hB

źródło: PZA
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum