26 czerwca 2021 20:19

Janja Garnbret znów triumfuje w Innsbrucku

Janja Garnbret po raz kolejny pokazała, że nie ma sobie równych. Słowenka po wczorajszym sukcesie w prowadzeniu wywalczyła we wspaniałym stylu kolejne pucharowe złoto – w boulderingu.

Janja Garnbret zwyciężyła w Innsbrucku we wspaniałym stylu

Janja Garnbret zwyciężyła w Innsbrucku we wspaniałym stylu

Słowenka wspinała się fantastycznie, wręcz tak, jakby miała zapatentowane wszystkie baldy dzień wcześniej. W pierwszej przystawce zrobiła wszystkie trzy problemy finałów, zostawiając rywalki daleko w tyle.

Tak, to nie pomyłka, piszemy o trzech problemach, ponieważ zawody przerwała gwałtowna ulewa z piorunami. Sędziowie zdecydowali o obliczeniu wyników na podstawie stanu rywalizacji na ten moment.

Wyniki finałów są następujące:

Wyniki finałów: 1. Janja Garnbret SLO, 2. Natalia Grossman USA, 3. Stasa Gejo SRB, 4. Futaba Ito JPN, 5. Noguchi Akiyo JPN, 6. Miho Nonaka JPN (ta zawodniczka nie wystąpiła w finale ze względu na kontuzję kolana)

1. Janja Garnbret SLO                                             2. Natalia Grossman USA
3. Stasa Gejo SRB
4. Futaba Ito JPN
5. Noguchi Akiyo JPN
6. Miho Nonaka JPN (ta zawodniczka nie wystąpiła w finale ze względu na kontuzję kolana)

Trzeba wspomnieć o niewłaściwym sposobie realizacji zawodów podczas półfinałów. Operatorzy i realizatorzy pozwolili sobie na kadry, które bardziej skupiały się na urodzie pań niż na ich sportowych wysiłkach. Taki sposób pokazywania zawodniczek wywołał oburzenie oglądających i doprowadził do tego, że realizator wystosował przeprosiny, a nagranie z tej fazy zmagań zostało na razie usunięte.

Przeprosiny ORF

Przeprosiny ORF

Relację z finałów znajdziecie tutaj. Informacja o tym, czy zostaną rozegrane dzisiaj finały męskie ma nadejść wkrótce.

 

 
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum