29 czerwca 2021 16:51

Trochę zimy latem… Giuliano Cameroni na „Hazel Grace” w wersji SD. Może być nawet 8C+

Giuliano Cameroni otworzył w Gottardo Hazel Grace w wersji SD. Udoskonalił tym samym swój własny problem sprzed czterech lat. Wycena? Może nawet 8C+, choć sam Szwajcar chyba nie jest na 100 proc. przekonany…

***

Oryginalną linię Hazel Grace Cameroni otworzył w 2017 roku, oceniając jej trudności na 8C (po powtórzeniach stanęło na 8B+). Teraz dodał start z siedzenia – nazwa zostaje, wycena idzie w górę, ale jak bardzo? Tego Szwajcar nie jest pewien:

Dużo czasu zajęło mi wymyślenie bardzo trikowego podhaczenia pięty i wszystkich pozycji potrzebnych, by utrzymać się na ścianie. Naprawdę trudno powiedzieć coś o wycenie, ze względu na trikowe podhaczenie. Fizycznie odczułem to jako 8C, ale technicznie 8C+. Może być i tak i tak, zobaczymy, co powiedzą powtarzający.

Nad wersją SD Cameroni pracował od dłuższego czasu, wspomina o około trzydziestu przyjazdach na przestrzeni ostatnich lat. Za to w tym roku poszło już błyskawicznie – wystarczył jeden dzień. No ale nie może być inaczej, jeśli ma się taką formę. W zasadzie co chwila piszemy o jakimś mocarnym przejściu 24-latka.

Giuliano Cameroni na “Off the Wagon low start” 8C+ (fot. Rainer Eder / www.rainereder.com)

W tym roku Giuliano Cameroni zdążył już zrobić dwa inne bouldery 8C+; Ephyrę w Chironico i Off the Wagon w wersji low start w dolinie Bavona. A oprócz tego były jeszcze między innymi La Rustica 8C , także w Bavonie, Crystal Ship w Cresciano (pierwsze przejście) i La force tranquille 8C w Magic Wood.

źródło: Instagram
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum