28 czerwca 2021 15:43

„Dolomity tom 2. Zachód” – nowe wydanie

Za sprawą wydawnictwa Sklep Podróżnika ukazało się piąte (!) wydanie przewodnika “Dolomity tom 2. Zachód” autorstwa Dariusza Tkaczyka. Przewodnik w estetycznej i czytelnej formie graficznej opisuje najciekawsze trasy trekkingowe i ferraty tej części Dolomitów.

„Dolomity tom 2. Zachód”, Dariusz Tkaczyk, 2021

„Dolomity tom 2. Zachód”, Dariusz Tkaczyk, 2021

Przewodnik jest przeznaczony dla „zwyczajnych” turystów górskich, ale także dla miłośników via ferrat, z których słynną Dolomity.

Przewodnik otwiera część wprowadzająca zawierająca ogólny opis rejonu, wskazówki dotyczące najlepszej pory wyjazdu, zalecenia dotyczące wyposażenia, także dla miłośników ferrat oraz opis stosowanej skali trudności i polecanych przez autora map.

Przewodnik znajdziecie w promocyjnej cenie księgarni.wspinanie.pl. Tam też w atrakcyjnym cenowo pakiecie dostępny jest komplet przewodników Dariusza Tkaczyka:

Komplet przewodników „Dolomity”

Komplet przewodników „Dolomity”

Dariusz Tkaczyk, rocznik 1960, pochodzi ze Starachowic. Przygodę z górami zaczynał jak zwykle od Beskidów, Tatr i innych pasm leżących w bliskim zasięgu. Jednak podczas studiów na Politechnice w Niemczech, po pierwszym wyjeździe w Dolomity uległ czarowi tego niesamowitego miejsca na ziemi i tak już zostało do dziś. Po powrocie do kraju mieszka i pracuje w Gdańsku. Uprawia żeglarstwo morskie i kajakarstwo. Ostatnio równie często co w Dolomitach bywa w innych górach północnych Włoch, zwłaszcza w Brencie i Adamello.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum