8 czerwca 2021 09:40

Daniel Woods trzecim pogromcą „The Grand Illusion” 8C+

Daniel Woods powtórzył The Grand Illusion 8C+. Zrobił trzecie przejście tego niesamowitego i nieprzeciętnie długiego granitowego problemu w Little Cottonwood Canyon.

***

Amerykanin „ustawił” sezon autorskim Return of the Sleepwalker w Black Velvet Canyon. W marcu powstał jeden z dwóch największych światowych ekstremów, których trudności opiewają na 9A. Woods ma jeszcze jednego asa w rękawie (pewnie o podobnie niewyobrażalnych trudnościach, trochę więcej o tym projekcie pisaliśmy TUTAJ), póki co jednak wyrównuje porachunki z zaległym The Grand Illusion.

The Grand Illusion Daniel Woods próbował już w ubiegłym roku, razem z nim przechwyty patentowali Jimmy Webb i Sean Bailey. Pierwszym, któremu udało się posklejać rzadki – jak na standardy boulderowe – ciąg był Nathaniel Coleman. On z kolei pracował nad projektem z Drew Ruaną, Ostatecznie autorskie przejście padło latem 2020 .

Historia The Grand Illusion na filmie:
Wyróżnikiem biegnącego niziutko na ziemią The Grand Illusion, obok wybornej jakości, jest wspomniana długość. Woods nadmienia, że problem właściwie graniczy z drogą, naliczył nieco ponad 20 ruchów, do tego bez możliwości zrestowania. Linia powstała przez dodanie niższego startu do Euro Roof 8B Chrisa Sharmy (przed powstaniem 8B były dwie jeszcze krótsze wersje, oryginalny bald 7C, potem utrudniony do 8A+).

Do Daniela Woodsa należy drugie powtórzenie. Przed nim, jesienią ubiegłego roku, przez ciąg The Grand Illusion przedarł się jeszcze Sean Bailey (notabene niedawny zwycięzca boulderowego Pucharu Świata w Salt Lake City).
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum