25 czerwca 2021 14:16

„Ciało i dusza wspinacza” ukazała się autobiografia Adama Ondry

Ukazała się autobiografia Adam Ondry, najlepszego wspinacza skalnego i sportowego ostatniej dekady. W „Ciele i dusza wspinacza” opisuje swoją drogę na szczyty ścian wspinaczkowych i rankingów sportowych oraz pasję, która od lat prowadzi go na podium.

„Ciało i dusza wspinacza”, Adam Ondra, Martin Jaros, 2021

„Ciało i dusza wspinacza”, Adam Ondra, Martin Jaros, 2021

Kacper Tekieli tak pisze o sławnym Czechu:

Adam Ondra należy do tej samej wąskiej grupy ludzi co Muhammad Ali, Diego Maradona czy Michael Jordan – elity, która była i jest synonimem rozwoju i ewolucji dyscypliny. W dzisiejszych czasach, gdy wspinanie sportowe z precyzją lasera realizuje swoje założenia z dala od klasycznego alpinizmu, bohater tej książki zachwyca i inspiruje swoją perfekcją nie tylko większość przedstawicieli szeroko pojętego środowiska, ale też każdego, kto zobaczy go w akcji

Pod tymi słowami można się tylko podpisać. Adam Ondra jest multimedalistą w boulderingu i prowadzeniu. To on jako pierwszy poprowadził drogę wspinaczkową wycenianą na 9c – Silence (Flatanger, Norwegia). Jest też autorem trzech pierwszych przejść jednych z najtrudniejszych dróg sportowych na świecie: La Dura Dura (9b+), Change (9b+) oraz Vasil Vasil (9b+). Czech jest przy tym skalnie wszechstronny, prowadził trudne i wymagające drogi w czeskich piachach oraz na wielkich skalnych ścianach, wystarczy wspomnieć o pierwszy powtórzeniu słynnej Dawn Wall w Yosemite.

Książkę można zamówić w promocyjnej cenie w księgarni wspinanie.pl.

Pod patronatem
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum