16 czerwca 2021 09:11

W najbliższy piątek rusza Bieg dla Słonia

W piątek 18 czerwca po raz dziewiąty ze Stadionu Śląskiego wyruszy Bieg dla Słonia. To memoriałowe wydarzenie upamiętniające tragicznie zmarłego himalaistę Artura Hajzera, który zginął w 2013 na ośmiotysięczniku Gaszerbrum I w Karakorum.

***

W tym roku, ze względu na przepisy, uczestnicy nie wystartują wspólnie, jak to było wcześniej (o godzinie 22:00), lecz będą startować w ośmiu turach. Każda z nich będzie liczyć do 250 zawodników, a starty będą się odbywać co pół godziny, począwszy od godziny 18:30.

Jak mówi Marcin Rudzki, organizator:

Takie rozwiązanie pozwoli się nam ponownie spotkać. W zeszłym roku było to niemożliwe i każdy biegł w swoim własnym zakresie. Teraz będziemy mogli ponownie się spotkać. Takie rozwiązanie powoli nam w końcu nieco dłużej pobiegać dla Słonia i pobyć razem. Wcześniejsze edycje były mocno czasowo napięte, teraz mamy nadzieję, że będzie więcej czasu na rozmowy z uczestnikami.

Uczestnicy Biegu pokonają dystans 7 kilometrów, który nawiązuje do szczytów ośmiotysięcznych zdobytych przez Artura Hajzera. Bieg dla Słonia po raz pierwszy odbył się w 2013 roku. Dokładnie miesiąc po tragicznej śmierci himalaisty. Nazwa wydarzenia nawiązuje do określenia, jakim w środowisku nazywano himalaistę – Słoń.

Udział w Biegu, podobnie jak w ubiegłych latach, jest bezpłatny, a na uczestników czekają ręcznie wykonane medale.

Szczegóły na profilu FB wydarzenia.

Informacja prasowa

Artura Hajzera wspominał na łamach wspinanie.pl Janusz Kurczab: Artur Hajzer (1962-2013).
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum