17. Moc Gór Festiwal: spotkanie z Andrzejem Bargielem

Nieco ponad dwa tygodnie dzielą nas od 17. spotkania w ramach Moc Gór Festiwalu. Organizatorzy przygotowali program, dzięki któremu każda dusza spragniona górskich spotkań i związanych z nimi emocji znajdzie długo wyczekiwane ukojenie. Konkurs filmowy, spotkania z gośćmi ze świata gór, warsztaty outdoorowe czy kolejna gala nagród „Taternika”, to wszystko już 24-27 czerwca w Zakopanem i Kościelisku.

Pierwsze emocjonujące spotkania czekają uczestników już w czwartek. Od rana w zakopiańskim kinie Sokół rozpoczną się projekcje w ramach międzynarodowego konkursu filmowego. Wieczorem przyjdzie pora na pierwsze spotkanie, podczas którego o książce „Pięć Stawów. Dom bez adresu” opowie jej autorka Beata Sabała-Zielińska. Na przestrzeni festiwalowych dni wśród gości wydarzenia pojawią się m.in. Andrzej Bargiel, Justyna Kowalczyk-Tekieli, Kacper Tekieli, Piotr Pustelnik, Krzysztof Wielicki, Roman Ficek, Bernadette McDonaldi wiele znanych osobistości świata górskiego.

Przed nami również 4. już edycja gali nagród „Taternika” im. Jerzego Kukuczki. Ciężki rok zdominowany wydarzeniami związanymi z pandemią koronawirusa nie zniechęcił wspinaczy i podróżników do realizacji postawionych celów, przynajmniej w ich dużej części.

W niedzielę organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do udziału w Górskim Pikniku Charytatywnym. Uczestnicy mogą liczyć na atrakcje, takie jak: ścianka wspinaczkowa TOPR, balon z Nowego Targu, balon z MOT-u, warsztaty przyrodnicze TPN, park linowy, warsztaty dla dzieci z PZU, DJ Redbull, konkursy i zawody dla najmłodszych (Krokiet, Quad dla dzieci, Wóz strażacki dla dzieci, trening skoczkiń z Kubą Kotem).

Akademia Moc Gór

Akademia Moc Gór (fot. Ariel Wojciechowski)

Dla tych, którym wszelkie okoliczności uniemożliwią przyjazd na Podhale, organizatorzy, podobnie jak w roku ubiegłym, uruchomią specjalną platformę on-line, która pozwoli na każdemu na udział w wydarzeniu przynajmniej na poziomie wirtualnym.

Szczegóły, w tym program festiwalu na:

Informacja prasowa
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum