28. Przegląd Filmów Alpinistycznych im. Wandy Rutkiewicz. Gdzie obejrzeć online?

Po raz 28. zapraszamy do udziału w Przeglądzie Filmów Alpinistycznych im. Wandy Rutkiewicz w dniach 7-9 maja 2021. Festiwal będzie dostępny dla publiczności, a także w całości transmitowany online.

Przegląd Filmów Alpinistycznych im. Wandy Rutkiewicz

Przegląd Filmów Alpinistycznych im. Wandy Rutkiewicz

Tegorocznym tematem przewodnim Przeglądu jest K2. Będziemy mogli obejrzeć filmy oraz posłuchać wypowiedzi polskich himalaistów, którzy zmierzyli się z tym prawdopodobnie najtrudniejszym ośmiotysięcznikiem świata.

Leszek Cichy wprowadzi nas w temat polskich wypraw na K2 oraz zaprezentuje film „200 metrów do nieba”. Krystyna Palmowska przedstawi okoliczności najbardziej tragicznego sezonu pod K2 – roku 1986. Magdalena Gorzkowska przedstawi relację ze swojej próby zdobycia K2 i opowie o kulisach tegorocznego historycznego wejścia Szerpów na szczyt K2 w warunkach zimowych. Zobaczymy również „Ostatnią Górę” Dariusza Załuskiego oraz „K2: Pierwszy zjazd” Andrzeja Bargiela.

Jednak PFA to nie tylko filmy z najwyższych gór świata. „Przegląd filmów Alpinistycznych to przede wszystkim spotkanie wszystkich, którzy noszą w sercu miłość do gór. Od kilku sezonów organizujemy w ramach PFA Przegląd Małych Form Filmowych w którym pokazujemy filmy z każdego rodzaju aktywności górskiej. Od ubiegłego roku Przegląd został wzbogacony o formułę online, co jeszcze bardziej zwiększyło zainteresowanie naszej publiczności” mówi Sławomir Majcher, Dyrektor Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie.

Drugi dzień Przeglądu to spotkania z Krzysztofem Wielickim  Aleksandrem Lwowem, Piotrem Snopczyńskim, Marianem Sajnogiem i Maciejem Pietrowiczem. Przedstawimy historię wyprawy na Himalchuli w 1985 r., wyprawy na Kohe Szachaur w 1977 r. oraz porozmawiamy o bezpieczeństwie w górach i projekcie Jelczem w Himalaje.

Serdecznie Zapraszamy!

Transmisje na żywo dostępne bezpłatnie na:

Szczegółowy program minutowy PFA 2021 będzie dostępny na stronie internetowej i w wydarzeniu na FB https://www.facebook.com/events/446041263151039
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum