10 maja 2021 10:03

Solenne Piret i tylko cztery sesje na “Pierrot” 7B w Bleau

Jeszcze pod koniec kwietnia Francuzka Solenne Piret przeszła kolejny boulder 7B w Fontainebleau, tym razem padło Pierrot w Marion des Roches.

Wspinaczkowa droga Solenne Piret to inspirująca historia. Francuzka urodziła się bez prawego przedramienia, co nie przeszkodziło jej zostać dwukrotnie mistrzynią świata wspinaczy z niepełnosprawnością (2018, 2019). Z czasem zaczęła także podnosić poprzeczkę na boulderach. Jeszcze w 2018 roku przechodziła trudności 6C, dwa lata później doszła już do poziomu 7B – przy tym ostatnie 7B pokonała zaskakująco szybko, co pewnie w dużej części jest wynikiem współpracy Solenne z trenerem Guillaumem Levernierem.

 

O Pierrot, atletycznym problemie startującym dachem sektora Marion des Roches, Francuzka pisze:

Pierrot – 7b – w czterech sesjach😊 To był fajny proces, ponieważ jeszcze przed trzecią sesją nie byłam pewna, czy będę w stanie zrobić każdy ruch!

Na poziom 7B Solenne Piret weszła w 2020 roku, zrobiła wtedy La Faim du Tigre. W styczniu 2021 dołożyła Onde de Choc, nad którym musiała popracować dłuższy czas. Przy okazji tamtego przejścia pisała:

Myślę, że najważniejsze to umieć zaakceptować swoje ciało. We wspinaniu nie możemy oszukiwać, nie możemy się ukryć. Tu nie ma sędziów, chwyty i skała nie oceniają. Wspinaczka nauczyła mnie także, jak ważna jest wiara w marzenia, niepoddawanie się przy pierwszych trudnościach, jakie napotkasz.

Teraz zaledwie cztery sesje wystarczyły na Pierrot… Wszystkie wymienione bouldery znajdują się w Bleau.

źródło: Fanatic Climbing, archiwum wspinanie.pl
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum