6 maja 2021 10:14

Piotrek Schab onsajtem na drodze „Mandanga” 8c/c+

Bardzo dobre wieści z Hiszpanii. Piotrek Schab (Patagonia, Scarpa, Black Diamond, Hydro Flask, KS Korona, Cube) pokonał onsajtem drogę Mandanga 8c/c+ w Villanueva del Rosario.

***

Odpowiednia dawka siły, skuteczne rozczytanie drogi i szczypta szczęścia – tak brzmi przepis Piotrka na przejście bez znajomości kombinacji Mandanga 8c/c+ w rejonie Villanueva del Rosario. Ba, to najlepszy onsajt w jego kapowniku. „Mój najtrudniejszy i ten, z którego jestem najbardziej dumny” – pisze przy przejściu.

Nie ma w Polsce lepszego „onsajtowca” niż Piotrek. Swoje pierwsze, i zarazem rekordowe wśród naszych wspinaczy, 8c w tym stylu przeszedł we wrześniu 2016 roku, pokonał wtedy drogę Nuska w grocie Baltzola. Później dołożył jeszcze dziewięć takich dróg OS, w tym tegoroczną Darwin Dixit w Margalefie. Tytułowa Mandanga 8c/c+ stoi najwyżej w jego onsajtowej piramidce.

Piotrek na drodze “Nuska” 8c w stylu OS (fot. Piotr Bunsch)

Także w tym sezonie Piotrek zdążył już zrobić także świetne przejście RP. W Margalefie, w sektorze Racó de les Espadelles, powtórzył tegoroczną nowość Toma Bolgera Wild West 9a/a+. Wciąż głównym projektem Piotra pozostaje margalefowe Perfecto Mundo 9b+. Byłoby to oczywiście jego rekordowe przejście, plasujące się tuż za Fight or Flight 9b w Olianie, które poprowadził w 2019 roku (więcej w wywiadzie).

źródło: Instagram, archiwum wspinanie.pl
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum