29 maja 2021 06:43

Ola Mirosław zwycięża w Salt Lake City. Marcin Dzieński trzeci

Ola Mirosław, nasza jedyna reprezentantka na nadchodzących igrzyskach olimpijskich, potwierdziła swoją klasę. Polka zwyciężyła w pierwszym tegorocznym Pucharze Świata w czasówkach. Dobrze startowali także inni nasi zawodnicy, Marcin Dzieński wywalczył brązowy medal.

***

Zawody stały w konkurencji męskiej na bardzo wysokim poziomie. Rekord świata został pobity dwukrotnie. Najpierw w historii zapisał się Indonezyjczyk Kiromal Katibin wykręcając czas 5.258  (patrz film powyżej), następnie jego rodak Veddriq Leonardo podbił stawkę i dzisiaj rekord wynosi 5.208.

Czasy są kosmiczne, poprzedni rekord miał już 4 lata. Wynosił 5.48 i został ustanowiony przez Irańczyka Rezę Alipoura Shenazandifara w 2017 roku. Wygląda na to, że nadchodzi okres dominacji indonezyjskiej szkoły biegania. Veddriq wywalczył złoto, Kiromal był drugi. Tym bardziej należy docenić 3. miejsce Marcina.

Cieszymy się także ze świetnej formy Oli. Miejmy nadzieję, że zwiastuje ona pewne zwycięstwo w czasówkach na Igrzyskach. Jeżeli Ola przez ostatnie miesiące podciągnęła równocześnie umiejętności w innych konkurencjach, to może jest szansa na awans do finałów.

W Salt Lake City walczyły jeszcze dwie nasze zawodniczki. Patrycja Chudziak uplasowała się tuż za podium, a Natalia Kałucka wywalczyła 6. miejsce.